Зеленський обговорив із Меркель катастрофу в Ірані, нові ділянки розведення на Донбасі та інвестиції в українську ГТС

Меркель висловила Зеленському співчуття у зв'язку з катастрофою українського літака в Ірані
Фото: ЕРА

Під час телефонної розмови із президентом України Володимиром Зеленським канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що після укладення договору про транзит газу з РФ наступним завданням є забезпечення збільшення інвестицій в українську газотранспортну систему для підвищення її конкурентоспроможності.

Президент України Володимир Зеленський сьогодні провів телефонну розмову з канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента України.

Канцлерка Німеччини висловила співчуття у зв'язку з катастрофою українського літака в Ірані і зазначила, що влада країни готова співпрацювати заради відкритого та неупередженого розслідування катастрофи.

Зеленський розповів Меркель про роботу українських фахівців в Ірані й підкреслив, що чекає ефективного розслідування, притягнення до кримінальної відповідальності винних у катастрофі літака та компенсацій сім'ям загиблих і компанії-перевізнику. Він закликав Німеччину політично сприяти цьому процесу.

Сторони також обговорили укладені домовленості щодо транзиту газу через територію України в Європу. Меркель зазначила, що наступним завданням є забезпечення збільшення інвестицій в українську газотранспортну систему для підвищення її конкурентоспроможності.

Співрозмовники обговорили ситуацію на Донбасі.

За словами Зеленського, завдяки нормандським переговорам у Парижі вдалося досягти домовленостей про звільнення частини утримуваних в ОРДЛО українців. Він сказав, що зараз триває робота над формуванням чергових списків на обмін.

"Президент України висловив занепокоєння невиконанням домовленостей щодо забезпечення реального режиму "повної тиші" на Донбасі. За словами глави держави, на наступних консультаціях тристоронньої контактної групи в Мінську 16 січня українська сторона активно працюватиме над просуванням додаткових заходів для повного та всеосяжного припинення вогню", – пише пресслужба президента України.

Зеленський повідомив, що українська сторона вже визначила перелік трьох додаткових ділянок розведення сил і засобів, та підкреслив, що йдеться саме про гуманітарні ділянки.

Він також розповів, що бойовики не допускають представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до незаконно утримуваних осіб на не підконтрольних українському уряду територіях.

9 грудня 2019 року в Парижі відбувся перший за три роки саміт лідерів "Нормандської четвірки" – України, Франції, Німеччини та Росії – щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Сторони домовилися до кінця року погодити повне припинення вогню й обмін утримуваними особами у форматі "всіх на всіх", обговорили розширення мандата спостережної місії ОБСЄ та анонсували новий саміт "Нормандської четвірки" за чотири місяці.

Учасники тристоронньої контактної групи під час переговорів 18 грудня не змогли узгодити дату нового перемир'я і домовилися продовжити режим припинення вогню, оголошений у липні.