Уряд виплатить родинам загиблих у катастрофі рейсу МАУ українців по 200 тис. грн – Гончарук
Окрім одноразової матеріальної допомоги від держави, сім'ї загиблих в авіакатастрофі в Ірані українців мають отримати страхові виплати в розмірі приблизно $345 тис., також Україна наполягає на компенсації від іранської сторони, зазначив український прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
Уряд протягом тижня виплатить родинам українців, які загинули в катастрофі рейсу "Міжнародних авіаліній України" в Ірані, по 200 тис. грн допомоги, заявив 15 січня в Telegram прем'єр-міністр України Олексій Гончарук.
"Держава надасть всебічну підтримку, зокрема юридичну та фінансову, рідним і близьким загиблих в авіакатастрофі в Ірані. Уряд протягом тижня виплатить родинам загиблих громадян України по 200 тис. грн допомоги", – написав Гончарук.
Він зазначив, що "одноразова матеріальна допомога від держави з резервного фонду буде надана до отримання родинами всіх страхових виплат".
"Ми проконтролюємо належне здійснення страхових виплат відповідно до Монреальської конвенції. Для кожної родини загиблого українця передбачено виплати у розмірі 250 тис. СПЗ (спеціальних прав запозичень), що становить приблизно $345 тис.", – продовжив прем'єр.
Гончарук підкреслив, що Україна також "наполягає на компенсаціях від уряду Ірану через дипломатичні канали та міжнародні органи юрисдикції".
"Жодні компенсації не втамують болю від трагедії. Проте ми відстоюємо справедливість", – додав глава Кабміну України.
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана невдовзі після зльоту. На борту було 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу, зокрема 11 українців. Ніхто не вижив.
11 січня Генштаб збройних сил Ірану визнав, що літак МАУ іранські військові збили помилково. У відомстві заявили, що катастрофа сталася невдовзі після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як зазначено в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції і "за формою та висотою польоту нагадував ворожий об'єкт".