Офіс генпрокурора просить Іран передати українським правоохоронцям чорні скриньки збитого рейсу МАУ
Українська сторона вживає всіх заходів для забезпечення належного розшифрування чорних скриньок і збереження доказів у розслідуванні обставин авіакатастрофи рейсу "Міжнародних авіаліній України", збитого іранськими військовими, поінформували в Офісі генерального прокурора.
Офіс генерального прокурора і Служба безпеки України звернулися до компетентних органів Ісламської Республіки Іран із запитом про правову допомогу, пов'язану з переданням українським правоохоронцям бортових самописців (чорних скриньок) із літака Boeing 737 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", що виконував рейс PS752 Тегеран – Київ, який збили іранські військові, повідомляє 15 січня пресслужба офісу.
"Українська сторона вживає всіх заходів для забезпечення належного розшифрування бортових самописців та збереження доказів у розслідуванні обставин авіакатастрофи", – ідеться в повідомленні.
В Офісі генпрокурора зазначили, що "за результатами опрацювання даних, отриманих у результаті співпраці з міжнародними партнерами, а також від українських правоохоронців та експертів із місця трагедії, та враховуючи визнання Іраном збиття літака авіакомпанії МАУ військовими цієї країни, Офісом генерального прокурора прийнято рішення про зміну кваліфікації кримінального правопорушення, за яким відкрито провадження".
"Слідство продовжуватиметься за статтями Кримінального кодексу України, які передбачають відповідальність за умисне вбивство двох і більше людей та знищення літака. Здійснення досудового розслідування доручено Головному слідчому управлінню СБУ", – додали у пресслужбі.
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана незабаром після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Ніхто не вижив.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 9 січня, посилаючись на дані розвідки, повідомив, що Boeing 737-800 збила іранська ракета "земля – повітря". Про це заявили прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон. Вони припустили, що це сталося ненавмисно. За інформацією американських ЗМІ, ракет було дві. В Ірані спочатку називали таку версію брехнею.
11 січня Генштаб збройних сил Ірану заявив, що літак МАУ іранські військові збили помилково. У відомстві зазначили, що катастрофа сталася незабаром після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як вказано в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції і "за формою та висотою польоту був схожий на ворожий об'єкт".
Чорні скриньки збитого літака передадуть для розшифрування до Франції, заявили в Ірані.
11 січня французьке Бюро розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації повідомило, що візьме участь у технічних роботах. У повідомленні вказано, що за графік розслідування відповідальна влада Ірану.
14 січня президент "Міжнародних авіаліній України" Євгеній Дихне сказав, що чорні скриньки збитого літака, імовірно, будуть розшифровувати в Україні.
Один із керівників групи, яка веде розслідування, директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін заявив, що розшифровувати чорні скриньки почнуть 20 січня.