ЗМІ оприлюднили відео, яке засвідчує, що в літак МАУ влучило дві ракети
Судячи з відео з камер спостереження, у Boeing 737-800 "Міжнародних авіаліній України" запустили ракети з іранського військового об'єкта, який був на відстані приблизно 13 км від літака. Про це написала газета The New York Times після перевірки справжності відео.
У пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України", який зазнав аварії поблизу Тегерана, імовірно, влучило дві ракети. Про це свідчить відео з камер спостереження, оприлюднене іранським журналістом Бехнамом Голіпуром у Twitter 14 січня.
Американська газета The New York Times заявила сьогодні, що верифікувавала відео. За даними журналістів, відеозапис свідчить про те, що ракети було запущено протягом 30 секунд з іранського військового об'єкта приблизно за вісім миль від літака (приблизно 12,8 км).
Відео пояснює, чому припинив відповідати бортовий радіолокаційний відповідач і літак зник із радарів за дві хвилини після зльоту, вважає The New York Times.
Розслідувач Bellingcat Джанкарло Фіорелла зазначив у Twitter, що вказана на відео дата – 17 жовтня 2019 року – свідчить про те, що час на камері могло бути налаштовано неправильно.
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана незабаром після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Ніхто не вижив.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 9 січня, посилаючись на дані розвідки, поінформував, що Boeing 737-800 збила іранська ракета "земля – повітря". Про це заявили прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон. Вони припустили, що це сталося ненавмисно. За інформацією американських ЗМІ, ракет було дві. В Ірані спочатку називали таку версію брехнею.
11 січня Генштаб збройних сил Ірану визнав, що літак МАУ іранські військові збили помилково. У відомстві заявили, що катастрофа сталася незабаром після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як зазначено в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції і "за формою та висотою польоту був схожий на ворожий об'єкт".