Авіакатастрофа поблизу Тегерана. Рада закликала Іран повністю визнати провину
Верховна Рада України очікує від влади Ірану повного визнання провини за катастрофу літака "Міжнародних авіаліній України" поблизу Тегерана.
14 січня Верховна Рада України ухвалила постанови №2726 про аварію літака "Міжнародних авіаліній України" в Ірані, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Документ підтримали 368 народних депутатів.
"Заява не тільки висловлює жаль, вона виконує моральну місію Верховної Ради бути на боці своїх громадян, пам'ятати про них у складних моментах, а також виконує місію комунікувати зі світом, який також постраждав унаслідок катастрофи", – сказав під час засідання голова комітету Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко.
Документ містить заклик до влади Ірану повністю визнати провину, що має включати не тільки вибачення, але й компенсації сім'ям загиблих, а також потерпілим державам та авіакомпанії. У ньому також є заклик до прозорого розслідування, за підсумками якого світ зможе внести зміни до процедури і правил, що дасть змогу в майбутньому уникнути таких катастроф.
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана незабаром після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Ніхто не вижив.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 9 січня, посилаючись на дані розвідки, повідомив, що Boeing 737-800 збила іранська ракета "земля – повітря". Про це заявили прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон. Вони припустили, що це сталося ненавмисно. За інформацією американських ЗМІ, ракет було дві. В Ірані спочатку називали таку версію брехнею.
11 січня Генштаб збройних сил Ірану заявив, що літак МАУ іранські військові збили помилково. У відомстві заявили, що катастрофа сталася незабаром після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як зазначено в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції й "за формою та висотою польоту був схожим на ворожий об'єкт".