Порошенко шантажував Ігоря Суркіса з метою змусити його віддати частку в телеканалі "1+1" G

Фото: kiev.informator.ua

Позов бізнесмена Ігоря Суркіса до п'ятого президента України Петра Порошенка розглядає суд у Лондоні, де за наклеп і лжесвідчення передбачено сувору відповідальність, аж до кримінальної, зазначив кандидат історичних наук, політичний аналітик Валентин Гайдай.

У середині січня 2020 року в українських ЗМІ з'явилася інформація про те, що Ігор Суркіс і шість англійських компаній подали позов проти Петра Порошенка та Валерії Гонтаревої до Високого суду Лондона.

ЗМІ тоді розкривали загальні деталі цього позову. Зокрема, версію про суть позову Суркіса до Порошенка озвучило видання "Дзеркало тижня" у статті "Атакують Суркіси, Коломойський – у півзахисті, на воротах – Порошенко" від 16 січня 2020 року. Нібито ще 2015 року Порошенко запропонував Ігореві Суркісу продати його частину в телеканалі "1+1", дійшли згоди, погодили договір. Однак до березня 2016 року всі перемовини фактично зупинили. А у грудні того самого 2016 року провели націоналізацію "ПриватБанку" та поновили перемовини. Тільки тепер уже Порошенко хотів купити в Ігоря Суркіса його частину не за свої, а за їхні гроші.

Остання пропозиція потребує окремого пояснення. Річ у тім, що у процесі націоналізації "ПриватБанку" НБУ занулив і перевів у капітал банку низку депозитів фізичних і юридичних осіб, визнаних НБУ такими, які пов'язані із "ПриватБанком". У цей список потрапили окремі члени родини Суркісів, а також англійських компаній, наближених до родини, у яких були депозити в кіпрській філії "ПриватБанку" (тут буде доречно нагадати, що визнання пов'язаності відбувалося із грубим порушенням закону, у ручному режимі).

Тож, за твердженням джерела видання "Дзеркало тижня", саме кіпрськими грошима Суркісів Порошенко хотів розплатитися з ними за їхню частку у "плюсах". Ви нам частку, а ми вам повернемо з уже державного банку ваші-наші гроші. Пропозицію президент-покупець озвучував не особисто, а устами Олександра Грановського.

У зв'язку з цим слід зауважити, що 2 вересня цього року Печерський районний суд Києва встановив порядок примусового виконання судового рішення, згідно з яким "ПриватБанк" має повернути тіло депозиту і нараховані відсотки на користь шести британських компаній, пов'язаних із братами Суркісами. У такий спосіб учергове підтвердив правомірність рішень усіх попередніх судів, ухвалених ще 2017 року, які зобов'язували "ПриватБанк" повернути депозитні кошти іноземним компаніям.

Але повернімося все ж до позову Ігоря Суркіса до англійського суду. Безумовно, усіх деталей зараз ми не бачимо. Однак одне я знаю точно. Це англійський суд, і там все гранично серйозно – за наклеп і лжесвідчення передбачено сувору відповідальність, аж до кримінальної. Можна дістати реальний тюремний строк, якщо збрехав під присягою.

А що ж наш п'ятий президент?! Як він коментує цю ситуацію?! У лютому 2020 року на інтернет-сайті НВ вийшла стаття "Олігархи йдуть в контратаку. НВ дізналося деталі позову Суркіса проти Порошенка та Гонтаревої у Високому суді Лондона". Зокрема, сам Петро Порошенко не відповів на запит "НВ Бізнес". Однак у пресслужбі партії "Європейська солідарність", лідером якої він є, "НВ Бізнес" заявили, що Петро Порошенко не укладав жодної угоди із братами Суркісами про нібито придбання в них частки в каналі "1+1" і нікому не давав відповідних доручень.

"Він категорично відкидає звинувачення, поширювані у ЗМІ, і вважає "позов" цілковито безпідставним. Інформацію про "позов", імовірно, поширили у ЗМІ з ініціативи колишніх власників "ПриватБанку". Цілком імовірно, що чи не єдиним мотивом подати "позов" проти Порошенка є намір підірвати позиції державного банку у справі проти колишніх власників, яку зараз розглядає Високий суд правосуддя в Лондоні", – відповіли в партії стосовно претензій Суркіса до її лідера.

Чи варто вірити представникам Порошенка?! Нехай кожен сам для себе зробить висновок. Від себе лише додам, що буквально днями інтернет-видання "ГОРДОН" опублікувало інформацію про те, що Мін'юст України вже надіслав для вручення Порошенку документи з Лондонського суду за позовом Суркіса. У ЗМІ раніше повідомляли, що інтереси бізнесмена Ігоря Суркіса і шести британських компаній за позовом проти п'ятого президента України Петра Порошенка і ексголови Нацбанку Валерії Гонтаревої представляє юридична компанія Reed Smith LLP.

До речі, кілька слів безпосередньо про саму компанію. Їй майже 150 років, заснована у США, у штаті понад 1500 юристів у 30 офісах у всьому світі. До чого ці сухі цифри? Усе гранично просто! Юридичні компанії зі світовим ім'ям шанують свою репутацію, тому я дуже сумніваюся, що вони бралися б за сумнівну справу.

Не сумніваюся, Ігореві Суркісу вдасться вивести на чисту воду Петра Порошенка. Цинічно брехати, як він це робив останніми роками, в англійському суді не вийде. Якщо, звісно, Порошенко не хоче оцінити комфорт англійських в'язниць.

Джерело: "ГОРДОН"