Від рішення українського суду у справі Суркіси vs "ПриватБанк" залежить подальша доля ФК "Динамо"
Рішення Верховного Суду у справі "ПриватБанку" на користь братів Суркісів стане торжеством справедливості, від нього також залежить доля найтитулованішого українського футбольного клубу "Динамо", вважає громадський діяч і політик Дмитро Співак.
Пам'ятайте комуністичне гасло: говоримо Ленін, маємо на увазі – партія, говоримо партія, маємо на увазі – Ленін? У сучасному українському житті можна провести іншу аналогію. Говоримо Суркіс – маємо на увазі "Динамо", говоримо "Динамо" – маємо на увазі Суркіс. Правильніше, брати Суркіси, Григорій та Ігор Михайловичі.
Так ось, саме чотири роки брати Суркіси ведуть відчайдушну боротьбу з державним рекетом і намагаються відсудити свої гроші, які Порошенко і Гонтарева вирішили "націоналізувати" разом із "Приватом". Не вдаючись до банківсько-фінансових подробиць, можна сказати, що гроші деяких членів сім'ї Суркісів, які вони тримали на депозитах банку "Приват", Гонтарева і Порошенко вирішили просто вкрасти. Як украли сам "Приват" у попередніх власників. Така була ціна амбіцій тодішнього президента України. Це була особиста помста Петра Олексійовича, яку виконала Валерія Гонтарева.
І незважаючи на те, що належність грошей ні в кого не викликала сумнівів і саме з цих грошей здійснювали багатомільйонне фінансування улюбленого футбольного клубу, брати Суркіси ведуть відчайдушну судово-політичну боротьбу в розгалуженій і непростий судовій системі України. Причому ведуть досить вдало. Вони вже виграли низку спорів, зокрема й у КС. Залишилося пройти лише Верховний Суд України, і, здавалося б, справедливість переможе... Але тут почалася справжня істерика вже нової влади.
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова абсолютно відкрито і публічно втручається в цю справу, говорячи про небезпеку таких рішень для національної безпеки України. Ні багато ні мало. Жонглюючи деякими банківськими термінами, вона, свідомо чи ні, але здійснює неприхований тиск на суд. Тим самим покриваючи злочини Порошенка і Гонтаревої, за вказівкою яких було "націоналізовано" багато мільярдів. Причому вибірково. У ручному режимі. В інформаційний простір запустили страшилку, що, мовляв, якщо Суркіси відсудять свої гроші, то це стане прецедентом і відкриє ящик Пандори для решти постраждалих від свавілля і беззаконня Порошенка і Ко.
Згоден, прецедент буде. Прецедент того, що нічого не має залишатися безкарним. Прецедент того, що будь-який банк, навіть якщо його хоч 100 разів націоналізовано, зобов'язаний повернути гроші їхнім власникам на першу вимогу. І зовсім не важливо, який статус самого банку і який статус тих, хто намагається повернути свої гроші. Основне слово – свої. А ще остаточна перемога сім'ї Суркісів стане прецедентом для розуміння того, що приватна власність, активи й особисті фінансові кошти мають бути недоторканними, і саме держава зобов'язана стояти на сторожі цих непохитних понять.
І головне. Брати Суркіси відомі не тільки в Україні. А тому до цієї справи прикута увага далеко за межами нашої країни. Зокрема в міжнародних футбольних інститутах. Адже від рішення українського суду залежить не тільки торжество справедливості, але й подальша доля нашого найтитулованішого і найвідомішого у світі футбольного клубу "Динамо" (Київ). Погодьтеся, друзі, що це таки чимало. А ми ж пам'ятаємо, що говоримо "Динамо" – маємо на увазі Суркіс.
Отже, сподіваюся на швидку розв'язку цієї чотирирічної саги про те, як важко боротися з державним рекетом. І можна буде затягнути на стадіоні знамените "Оле-оле-оле-оле! "Динамо", уперед!"
Джерело: "ГОРДОН"