"ПриватБанк" програв компаніям Суркісів апеляцію на $250 млн
Київський апеляційний суд залишив чинним рішення Печерського районного суду, який зобов'язав державний "ПриватБанк" виплатити шести офшорним компаніям бізнесменів Григорія та Ігоря Суркісів $250 млн.
Київський апеляційний суд 15 квітня залишив чинною постанову судді Печерського районного суду В'ячеслава Підпалого, якою він зобов'язав державний "ПриватБанк" виплатити понад $250 млн на користь шести офшорних компаній братів Григорія та Ігоря Суркісів, повідомили "Інтерфакс-Україна" у пресслужбі банку.
Агентство зазначило, що на початку березня держвиконавець подав апеляційну скаргу, не скоординувавшись із юрконсультантами банку. Міністр юстиції Денис Малюська пояснював це тим, що радники банку стали ініціаторами клопотання, яке, за його словами, призвело до рішення Печерського суду.
"ПриватБанк" також подавав апеляцію на постанову судді Підпалого, проте інформації щодо її розгляду суд поки не надав.
Юридичний радник "ПриватБанку" Андрій Пожидаєв сказав "НВ Бізнес", що рішення апеляційного суду не можна касаційно оскаржити у Верховному Суді.
"ПриватБанк" – найбільший комерційний банк в Україні – було націоналізовано 19 грудня 2016 року.
Рішенням Нацбанку України від 13 грудня 2016 року Суркісів визнали інсайдерами "ПриватБанку". НБУ вказував, що Ігор Суркіс та ексвласник банку Ігор Коломойський – акціонери телеканала "1+1", що свідчить про зв'язок Суркісів із "ПриватБанком". У зв'язку із чим під час націоналізації гроші сім'ї Суркісів та їхніх компаній на депозитних рахунках "ПриватБанку" і його філій конвертували в капітал банку в межах процедури bail-in.
Суркіси оскаржують залучення їх у процедуру bail-in у судах.
У лютому 2020 року Печерський райсуд Києва зобов'язав "ПриватБанк" компенсувати офшорним компаніям Суркісів кошти, які вони у 2012–2014 роках розмістили на рахунках кіпрської філії фінустанови, та відсотки, які мали нараховувати за умов депозитних договорів.