Багато позицій у законопроєкті щодо мобілізації будуть пом'якшені. Та й загалом закон не сильно щось змінить у плані поповнення

Фото: Політика Андрусіва / Telegram

По законопроєкту щодо мобілізації.

1. Найважливіше дочекатися позиції ГК та ГШ. А не поносити всіх навколо. Без них цей законопроєкт не був би поданий.

2. Багато позицій будуть пом'якшені депутатами. Часто в законопроєкти навмисно включаються жорсткіші позиції, щоб торгуватися за їх пом'якшення.

3. На жаль, черговий приклад, коли комунікація "до" має більше ваги, чим "після".

Я неодноразово тут писав про мобілізацію. Особисто я вважаю, що закон не сильно щось змінить у плані поповнення. Ідеї, які я писав ще у 2022-му: відібрати 1–3 млн чоловік, які можуть бути мобілізовані, проінформувати їх про те, що вони у списку першочергової мобілізації, накласти на них обмеження щодо виїзду або ухилення. Зі всіх інших зняти будь-які обмеження. Що б це дало, коли ви знаєте, що ви у списку на мобілізацію? То, мабуть, почнете самостійно готуватися або шукати собі близьку посаду по спеціальності. Звісно, є ризик, що дехто після внесення у список спробує втекти, але фактично за це має наступати відповідальність, незалежно від країни перебування.

Це як мінімум звільнить від страху велику частину населення, дозволить вести активність економічну нормальну тим, хто не у списку. Окремо – відбір зі списку має робитися за принципом жеребкування.

Джерело: Політика Андрусіва / Telegram

Опубліковано з особистого дозволу автора