У разі розпуску Ради багато депутатів "Слуги народу" не зможе переобратися, тому їм невигідно руйнувати монобільшість
Усередині парламентської монобільшості 2021 року можуть посилитися внутрішні протиріччя, але малоймовірно, що це призведе до розколу фракції "Слуги народу", вважає голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко.
Політичні тенденції – 2021.
Чи збережеться монобільшість?
Якщо з президентом Зеленським нічого не трапиться і якщо спонтанно не виникне якась гостра і масштабна політична криза (схожа на попередні великі Майдани), то однопартійна парламентська більшість збережеться як мінімум у юридичному сенсі (тобто за наявності не менше ніж 226 депутатів у фракції "Слуга народу") і наступного року.
Водночас усередині фракції монобільшості можуть посилитися внутрішні протиріччя, але малоймовірно, що це призведе до розколу фракції. Депутати "Слуги народу", обрані за партійним списком, не можуть вийти зі складу фракції, оскільки тоді можуть утратити депутатський мандат. Депутати-мажоритарники можуть вийти зі складу фракції і без утрати мандата. Однак якщо це буде масовий вихід, то він може призвести до парламентської кризи і розпуску Верховної Ради. І тоді більшість депутатів-мажоритарників від "Слуги народу" не зможе переобратися до парламенту.
Ось просте пояснення, чому навіть тим депутатам "Слуги народу", які можуть бути незадоволені керівництвом своєї фракції, Офісом президента і навіть самим президентом Зеленським, невигідно руйнувати монобільшість. Через ці самі причини ніхто з незадоволених депутатів "Слуги народу" (а їх було чимало) не вийшов зі складу фракції після місцевих виборів. Тому з високою ймовірністю парламентська монобільшість збережеться і майбутнього року.
Джерело: Владимир Фесенко / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора