Зміна курсу "Слуги народу" з лібертаріанства на соціалізм – це розворот практично на 180 градусів
"Слузі народу" не можна змінювати те, що було заявлено раніше й обнадіювало, на популістські гасла, які відкинуть Україну в минуле, вважає генеральний директор інтернет-магазину Rozetka Владислав Чечоткін.
Партія "Слуга народу" оголосила про зміну свого курсу. Тепер замість лібертаріанства партія просуватиме ліберальну й соціалістичну ідеології. Мені здається, те, що таке оголошення залишилося майже непоміченим, означає, що люди взагалі не розуміють, про що йдеться. Тому що між лібертаріанством і соціалізмом – прірва.
Перше: лібертаріанство говорить про мінімальну роль держави, про систему саморегуляції, про бізнес, який сам знає, куди розвиватися. Усе крутиться навколо свободи людини та її вибору. Споживач – король, саме він вирішує, кого "страчувати", кого підносити.
Друге: соціалізм просуває державу як вершителя доль, захист бідних і жорсткий контроль над діями бізнесу. Держава головна, її вважають найрозумнішою, тому вона знає, куди краще витрачати і які галузі у пріоритеті. Вона всемогутня і збирає якомога більше з бізнесу й багатих для того, щоб самостійно керувати якомога більшим бюджетом. Зазвичай у соцдержаві посадовці – найвпливовіші люди, а бізнес виконує "функцію обслуговування". І тут король – чиновник.
Я вважаю, що соціалістична ідеологія для України в поточному стані абсолютно утопічна. Україна – бідна країна зі слабким бізнесом, яка ще не вилікувалася від минулого експерименту. А держава вже хоче "стригти капусту". Це нагадує анекдот: чукча під час доповіді на агроконференції заявляє, що збирає картоплю п'ять-шість разів на рік. Усі шоковані, як же так, умови вічної мерзлоти і такі успіхи?! Чукча пояснює: ми садимо – викопуємо, садимо і знову викопуємо, бо дуже їсти хочеться!
Повторю, зміна курсу з лібертаріанства на соціалізм – це розворот практично на 180 градусів. До "Слуги народу", по-моєму, жодна політична сила вголос не оголошувала про свою економічну ідеологію. Це гарний знак. Зараз потрібно зробити другий крок – і не проміняти того, що було заявлено раніше й обнадіювало, на популістські гасла, які відкинуть Україну в минуле.
Джерело: Владислав Чечеткин / Facebook
Опубліковано з особистого дозволу автора