Італійська прем'єрка Мелоні зустрілася із Трампом за кілька днів до візиту Байдена в Рим – NYT

Трамп назвав Мелоні "фантастичною жінкою", яка "дійсно взяла штурмом Європу й усіх інших", пише видання
Фото: EPA

Прем'єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні 4 січня зустрілася з новообраним президентом США Дональдом Трампом. Про це повідомила The New York Times.

Зазначають, що ця зустріч була неформальною й відбулася в гольф-клубі Трампа у Флориді за кілька днів до візиту чинного американського президента Джо Байдена в Італію й Ватикан, який має відбутися протягом 9–12 січня.

За інформацією видання, Трамп назвав Мелоні "фантастичною жінкою", яка "дійсно взяла штурмом Європу й усіх інших".

Порядку денного цієї зустрічі не оголошували, однак, як пише NYT, у минулому Мелоні й Трамп демонстрували взаємну симпатію. Цей візит може свідчити про союзництво італійської прем'єрки із Трампом і ймовірність визнання Риму як посередника між американським політиком і європейськими лідерами, зокрема для врегулювання напруженості між ними, адже Трамп пригрозив розпочати торговельну війну з континентом і може скоротити підтримку США щодо деяких країн – членів НАТО й України, зазначає ЗМІ.

На думку спостерігачів, іншою ймовірною темою для обговорень Трампа й Мелоні могло стати затримання італійської журналістки Сесилії Сали після того, як Італія заарештувала іранця, котрого підозрюють у постачання безпілотників Іранській революційній гвардії.

Газета додає, що приватну резиденцію Трампа Мар-а-Лаго вже відвідали прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, президент Аргентини Хав'єр Мілей, якого видання назвало "прибічником неліберальної демократії", а також міністр Канади Джастін Трюдо.

Контекст:

Трамп неодноразово говорив, що в разі обрання його главою держави закінчить війну країни-агресора Росії проти України до інавгурації в січні 2025 року (також він стверджував, що може домовитися про закінчення війни за добу). Водночас республіканець ніколи не деталізував свого плану, заявляючи лише, що досягне прямих переговорів між керівництвом РФ та України.

WSJ із посиланням на три джерела в оточенні Трампа писала, що один із запропонованих йому планів передбачає зобов'язання Києва не вступати в НАТО протягом щонайменше 20 років. Водночас США й надалі постачатимуть Україні озброєння для захисту від РФ. Такий договір передбачає фіксацію фактичної лінії фронту і згоду обох сторін на демілітаризовану зону на 800 миль (1287 км) із розміщенням там миротворців, але без участі військових США.

7 грудня Трамп зустрівся в Парижі з президентом України Володимиром Зеленським за посередництва французького лідера Еммануеля Макрона. ЗМІ писали, що Трамп не хотів зустрічатися із президентом України, але Макрон умовив його. Трамп закликав Київ і Москву до переговорів і припинення вогню. Зеленський назвав розмову гарною, але наголосив, що війну "не закінчити просто папірцем і кількома підписами".

Американське видання The Hill у матеріалі за 29 грудня проаналізувало "грандіозні", за визначенням редакції, обіцянки Трампа. Газета повідомляє, що після перемоги на виборах Трамп дав зрозуміти, що виконати обіцянки може бути не так просто, як він їх анонсував.