Абрикос потішить раннім і щедрим урожаєм. Садівники пояснили, що потрібно зробити навесні
Для швидкого плодоношення абрикоса експерти порекомендували сформувати покращену чашоподібну крону. Вона відрізняється тим, що дерево не має центрального провідника. Про це написало видання "Огородник".
Однорічні саджанці мають добре розвинену кореневу систему, стовбур діаметром 15–20 мм, одну-дві добре розвинені гілки й численні гілочки різної довжини й товщини. Тому в перший рік після висаджування напровесні підчищають штамб і обирають одну-дві скелетні гілки. Нижню гілку вкорочують до довжини 45–50 см, а розміщену на 15–20 см вище – обрізають на рівні зрізу нижньої гілки.
Центральний провідник обрізають на 15–20 см вище за зріз бічних гілок. У перший рік необхідно сформувати дві скелетні гілки. Якщо на саджанці є лише одна скелетна гілка, її вкорочують на 15–20 см, а центральний провідник обрізають на 10 см вище за її зріз, щоб у цьому місці закласти другу скелетну гілку. Її обирають наприкінці травня з пагонів, які знову утворилися. Друга скелетна гілка має бути розташована на 15–20 см вище за першу, із кутом відходження від стовбура не менше ніж 45° і кутом розходження з першою гілкою в межах 110–150° (але не менше ніж 90°).
Навесні другого року виділяють на стовбурі ще одну скелетну гілку й укорочують її на рівні двох нижніх. Якщо крону обмежують трьома скелетними гілками, то центральний провідник вирізають над верхньою гілкою, а якщо чотирма – вкорочують його на 10–15 см вище за зріз скелетних гілок для закладення четвертої гілки.
Якщо на другий рік не можна одразу виділити третю гілку, другу вкорочують до 15–20 см, а нижню – до її рівня. Центральний провідник укорочують на 10–15 см вище за місце їхнього зрізу. Наприкінці травня виділяють третю гілку й видаляють над нею центральний провідник (крона із трьох скелетних гілок), усі зайві гілки видаляють на кільце.