Посадіть на зиму зубчики поруч із цією культурою – і влітку зберете щедрий урожай. Експертка розповіла, яке сусідство може зашкодити часнику
Висаджувати озимий часник потрібно на місці тих рослин, у яких немає з ним спільних хвороб. Про це й інші правила озимого посіву часнику 29 жовтня в ефірі "1+1 Україна" розповіла українська експертка із садових і городніх робіт Антоніна Лесик.
За словами експертки, часник можна вирощувати на ділянці, де раніше росли гарбузові, пасльонові або бобові. Окрім того, часник чудово росте по сусідству із суницею.
"Можна садити його поруч чи навіть у суничні грядки, – зазначила Лесик. – Не варто садити часник після цибулі. У них є спільні шкідники й хвороби".
Поливати озимий часник спеціально не рекомендують. Полив здійснюють у разі, якщо земля дуже суха й довго не було дощів. Експертка порадила після того, як ударять морози, накрити ділянку з озимим часником сухим листям або компостом.
"Якщо все зробили правильно, наступного літа готуйтеся до щедрого врожаю", – резюмувала Лесик.
Контекст:
Часник рекомендують висаджувати за два-три тижні до настання стабільних морозів. Якщо посадити зарано, часник проросте й замерзне, якщо ж, навпаки, висадити пізно, він не встигне вкоренитися.