Що посадити в серпні, щоб збирати врожай до глибокої осені. Поради городників
Попри наближення осені й підготовки до завершення городнього сезону, є кілька культур, які встигнуть дати врожай, якщо їх посадити в серпні. Їх назвали блогери Instagram-сторінки "Сімейний сад".
До холодостійких і швидкорослих овочів належить редис. Йому потрібно від 20 до 30 днів, щоб повністю дозріти. Зазвичай редис садять навесні, але його також можна посіяти наприкінці літа для осіннього врожаю.
Редька належить до холодостійких і віддає перевагу холодній погоді. Вона має триваліший період вегетації, ніж редис, – від 40 до 50 днів. Пізній посів редьки дає змогу уникнути стрілкування, до якого призводять високі температури. Серпневі посіви редьки забезпечують урожай у вересні – жовтні.
Для повторного плодоношення до заморозків можна знову посадити ранні сорти огірків.
Горох є холодостійкою рослиною, його можна посіяти в різні періоди вегетації, зокрема навесні й восени. Щоб отримати врожай пізньої осені, горох треба посіяти на початку серпня. Потрібно вибирати ранні сорти, які мають короткий період вегетації.
Дайкон, або японська редька, належить до холодостійких культур і чудово росте в холодну погоду.
Буряк і моркву можна посіяти повторно. Вони дадуть соковиті, свіжі овочі, але не підходять для тривалого зберігання.
Посів і вирощування салату в другій половині літа нічим не відрізняється від весняного. Цю зелень можна висівати на грядках до вересня. Тоді врожай можна збирати й у листопаді.
Невибагливий до догляду шпинат любить невисокі осінні температури, тому його краще висівати у другій половині серпня.