Це захворювання може знищити рослину. Названо ефективний метод боротьби з борошнистою росою
На трояндах часто можна помітити білий наліт, який легко стерти, але він з'являється знову. Про те, як боротися з борошнистою росою на трояндах, розповіло видання "На пенсії".
Борошнисту росу спричиняють борошнисторосяні грибки-паразити, чиї спори легко переносить вітер. Листя і бутони уражених кущів в'януть, жовтіють і опадають. Білий наліт дуже ускладнює фотосинтез. На їхньому місці іноді з'являється нове листя, але найчастіше зморщене і недорозвинене. Рослина сильно слабшає. Якщо не боротися з борошнистою росою, троянда загине.
Профілактика борошнистої роси на трояндах
Краще спочатку вибирати стійкі до борошнистої роси сорти троянд. Наприклад, "Каділлак", "Розоман Жанон", "Вестмінстер", "Глорія Дей", "Афродіта", "Крокус Роуз", "Халле", "Саммерсон", "Хот Чоколат".
Висаджувати троянди потрібно на добре дренованих ґрунтах та в місцях із достатнім освітленням. Не допускати загущення посадок. Своєчасно прибирати та знищувати рослинні залишки.
Поливати кущі треба тільки в ранкові години, щоб листя встигло висохнути вдень, і тільки після висихання верхнього шару ґрунту.
Вносити необхідно рекомендовані норми мінеральних добрив, особливо азотних – краще недогодувати рослину, ніж перегодувати. Допустимий варіант – заміна мінеральних добрив на органічні (компост, розведений курячий послід).
Двічі-тричі протягом сезону потрібно пудрити троянди золою.
З профілактичною метою можна обприскувати рожеві кущі "Фітоспорином-М".
Контекст:
Борошниста роса може з’явитися не тільки на трояндах, а й на інших культурах. Наприклад, огірках. Щоб позбутися захворювання, необхідно відразу видалити і знищити уражені місця і полікувати рослину коров'яком, меленою сіркою або колоїдною сіркою.