Цитоспороз абрикосового дерева. Як визначити й перемогти
Причиною усихання гілок абрикоса може бути цитоспороз. Про це повідомили автори Instagram-сторінки "Город. Сад. Дім".
Вразливі для цитоспорозу ослаблені, пошкоджені морозами, посухою, сонячними опіками дерева.
Цитоспороз ще називають інфекційним усиханням, оскільки спори грибка проникають через різні механічні ушкодження, зрізи, спили. Хвороба може стрімко розвиватися і проявитися раптово. Тоді можна помітити, що листя почало в'янути, засихають окремі ділянки кори, цілі гілки й гинуть повністю дерева.
У разі цитоспорозу в дереві відбувається посилене виділення камеді, яка порушує рух соку, закупорює судини дерева і призводить до відмирання гілок. Кора дерева набуває коричнево-червоного кольору. На дереві з'являються пікніди – подушечки темно-сірого кольору.
У боротьбі із цитоспорозом ефективні калійні й фосфорні підживлення. Можна використовувати органічне добриво – золу. Підживлення треба поєднувати з поливами. Важливо розуміти, що дерево, яке відчуває брак вологи й поживних речовин, більш схильне до ураження захворюваннями.
Навесні ефективною буде обробка дерева 30% розчином бордоської рідини.
Потрібно уникнути потрапляння спор цитоспорозу в деревину. Для цього тріщини треба знезаразити мідним купоросом і замазати садовим варом. Великі тріщини і спили потрібно закривати сумішшю коров'яку з глиною.
Ці методи допомагають на ранніх стадіях захворювання. Щоб дерево не загинуло, потрібно вчасно проводити обрізку й обробку зрізів.