Зробіть це напровесні – і троянди пахнутимуть до самої осені. Названо добрива, які стимулюють активне цвітіння
Щоб троянди тішили пишним цвітінням і ароматами до пізньої осені, квітникарі рекомендують почати доглядати їх уже напровесні. Про те, як це зробити, розповідають на сайті "На пенсії".
"Перше, що потрібно зробити з настанням весни, – це почистити кущі троянд. Для цього видаліть з кущів сухе листя й обріжте гілки, які засохли або були пошкоджені морозами. Усі зрізи обробіть воском або садовим варом, щоб не допустити появи хвороб і гнилі. Після такої обробки трояндові кущі потрібно підгодувати, щоб вони отримали необхідні поживні речовини для весняного активного росту й літнього цвітіння", – наголошують у статті.
Весняне підживлення проводять двічі. Перше підживлення троянд азотом стимулює ріст нових пагонів і листя. Друге – призначене для того, щоб дати трояндим необхідні речовини для пишного й довгого цвітіння.
Для першого етапу підживлення використовуйте аміачну селітру у співвідношенні 10 г на 5 л води з розрахунку на один кущ. Друге підживлення проводять за три-чотири тижні. Для нього можна використовувати кальцієву селітру в такій самій пропорції – 10 г на 5 л на один кущ. Також можна внести в ґрунт 1–2 л перегною під кожну рослину, щоб збагатити її поживними речовинами.
Добрива рекомендують вносити ввечері або в похмуру погоду. Після підживлення обов'язково рясно полийте рослини.
"Не перевищуйте норму внесення добрив і кількість підживлень – це може призвести до прямо протилежного ефекту, – зазначили автори публікації. – Подбайте про троянди навесні, щоб усе літо насолоджуватися красивими запашними квітами".