Зробіть це зі спаржею під зиму, щоб вона не загинула
Автори української сторінки "Сімейний сад" пояснили, як доглядати за пагонами спаржі.
Для саджання спаржі треба вибирати сонячне місце. Перед посівом насіння замочити на один – чотири дні в теплій воді. Спаржа зростатиме протягом двох місяців.
Зрізати потрібно перші молоді пагони завдовжки 15–20 см протягом чотирьох – шести тижнів із початку плодоношення, а з доросліших рослин можна зрізати пагони протягом 8–10 тижнів.
У їжу пагони спаржі використовують після оброблення високими температурами. Їх відварюють у солоній воді й підсмажують із маслом або тушкують, консервують і заморожують.
На сайті "Яскрава клумба" зазначили, що перед саджанням спаржі попередньо потрібно перекопати ділянку. Висаджування насіння відбувається на кілька сантиметрів углиб. Витримують інтервали від 5 см до 10 см.
Якщо раптом змінилася погода і протягом першого тижня після висаджування різко похолодало, бажано вкрити грядку захисним матеріалом. Після появи повноцінних сіянців їх проріджують, видаляючи найслабші та найдрібніші екземпляри.
На початку літа спаржу підживлюють аміачною селітрою, сечовиною або ж настоєм коров'яку.
Укриття на зиму для спаржі робити обов'язково. Згодиться торф, лапник або просто звичайна земля. Якщо не робити укриття – культура загине.