Зробіть це перед тим, як лягати спати, і збережіть свою молодість. Простий спосіб покращити якість сну
Українська нутриціологиня Ольга Євдокимова 26 березня в Instagram назвала головні умови, завдяки яким можна покращити якість сну.
За словами нутриціологині, день потрібно розпланувати так, щоб лягти спати до 22.00 або максимум до 23.00.
"Щоб отримати максимальну користь від мелатоніну й покращити свій гормональний фон, слід лягати спати в той самий день, коли ви прокинулися, – зауважила Євдокимова. – Потурбуйтеся про те, щоб у кімнаті, де ви спите, було темно. Вимикайте світло, а якщо залишаєте нічник, краще, щоб він був у сусідній кімнаті. Якщо ви живете у великому місті, то повинні бути щільні штори, які забезпечують повний блекаут. Навіть невелике освітлення пригнічує синтез мелатоніну, ви не отримаєте його в повній мірі".
Експертка порекомендувала провітрювати спальню перед сном, а за можливості залишати вікно відкритим.
"Краще, щоб у приміщенні було прохолодно, це допоможе отримати якісний сон і прокинутися бадьорими, – зазначила нутриціологиня. – Після 20.00 переведіть гаджети в "жовтий режим". Синій діапазон світла пригнічує мелатонін. Постарайтеся не користуватися гаджетами за 30 хвилин до сну. Натомість утворіть приємний ритуал: прийміть ванну, почитайте книгу, поспілкуйтеся з рідними, пропишіть плани на наступний день, заведіть щоденник".
Нутриціологиня зазначила, що останнє вживання їжі має бути не пізніше ніж за три години до сну.
"Якщо ви лягаєте спати о 23.00, то вечеря повинна бути не пізніше 20.00, – підкреслила вона. – Якщо маєте проблеми зі сном, то не вживайте каву та кофеїновмісні продукти у другій половині доби".
Перед сном також не варто займатися спортом.
"Вечірні тренування підвищують рівень кортизолу, а це, у свою чергу, порушує синтез мелатоніну, – пояснила нутриціологиня. – Намагайтеся гуляти на свіжому повітрі щонайменше одну годину на добу".
Євдокимова резюмувала, що всі ці правила допоможуть "налагодити якість сну і зберегти свою молодість".