Не робіть так – квашена капуста не буде смачною. Названо найпоширеніші помилки
Порушення принципів приготування квашеної капусти може змінити її смак і скоротити термін зберігання. Про це повідомило видання Ukr.Media, а також назвало помилки, які господині роблять найчастіше.
Неправильний строк квашення
Досить три-чотири дні тримати капусту за кімнатної температури (+22...+24 °С). Далі потрібно перенести її у прохолодне або навіть холодне місце. Найкраще зберігати квашену капусту на морозі або за мінусової температури.
"Берете потрібну кількість, розморожуєте – і насолоджуєтеся її чудовим смаком!" – зазначили в матеріалі.
Допущення скупчення газів
Шар капусти треба щодня протикати на всю товщу спицею. А ще краще – висипати весь вміст у миску, перемішати руками і знову закласти в тару для подальшого квашення. Досить виконати цю процедуру один раз за два-три дні з моменту заквашування.
Заквашування без використання гніту
Капусту не можна заквашувати без гніту, оскільки весь вміст посудини має бути повністю занурений у розсіл.
Недостатня кількість солі
Для правильного заквашування треба брати по одній столовій ложці кухонної солі (30 г) на кожен кілограм капусти.
Використання йодованої солі
Така сіль не годиться для будь-яких заготовок, не лише для капусти.
Вибір для заквашування пізньої капусти
У таких качанах недостатньо цукрів. Вони накопичуються поступово під час зберігання. Тому пізню капусту можна квасити з кінця грудня, коли цукрів у ній досить для запуску процесу квашення, а не восени.
Варто віддавати перевагу качанам із товстим соковитим листям. Саме в таких сортах міститься достатня кількість поліцукрів.
Для приготування квашеної капусти варто обирати білокачанну капусту, оскільки червонокачанні різновиди можуть мати легкий гіркуватий присмак.