"Читай-пиши": благодійний фонд Жадана ініціював проведення другого конкурсу для дітей Сходу України
Переможці конкурсу "Читай-пиши" від благодійного фонду українського письменника Сергія Жадана потраплять на Книжковий арсенал, послухають поради від відомих письменників і літераторів, отримають сертифікати на придбання нових книг та цінні призи.
Благодійний фонд Сергія Жадана і проєкт підтримки дитячого читання BaraBooka оголошують конкурс відгуків на книги українських авторів серед школярів Луганської, Донецької та Харківської областей – "Читай-пиши". Про це виданню "ГОРДОН" повідомила пресслужба конкурсу.
Переможці потраплять на Книжковий арсенал, послухають поради від відомих письменників та літераторів і отримають сертифікати на придбання нових книг.
Організатори пропонують подавати на конкурс текстові й відеорецензії на прочитані книги. Надіслати роботи можна до 1 квітня. Для цього потрібно заповнити реєстраційну форму і додати до неї свій текстовий та / або відеовідгук.
Додаткову інформацію про конкурс можна дізнатися на сторінці конкурсу у Facebook, на сайті конкурсу та проєкту підтримки дитячого читання BaraBooka.
Переможців визначатимуть у двох вікових групах: 10–13 і 14–17 років у двох номінаціях: текстові й відеорецензії. Імена оголосять після 20 квітня, а нагородять під час Книжкового арсеналу в Києві. Організовує поїздку переможців і батьків / учителів благодійний фонд Сергія Жадана за підтримки Ukraine Сharity.
На арсеналі діти познайомляться з журі конкурсу – відомими літераторами і критиками – та виберуть книги від видавництв "Фабула" й "Ранок": видавці подарують 12 переможцям сертифікати.
Володарі перших місць також отримають планшети, другого і третього – фотокамери моментального друку. Книги від видавництв-партнерів також отримає 60 фіналістів конкурсу.
Для відгуку школярі можуть обрати будь-яку книгу українською мовою, але перевагу журі віддаватиме рецензіям на твори сучасних українських авторів.
"Коли я ще не могла зорієнтуватися, що читати, просто читала за шкільною програмою. Але мені завжди хотілося читати книги авторів із мого рідного міста, зі Старобільська. Було цікаво, про що пишуть, як думають люди, які ходили тими самими вулицями, що і я, росли в тих самих умовах. Так я відкрила для себе Сергія Жадана, з яким ми в різний час навчалися в одній школі", – розповіла учасниця минулорічного конкурсу Олеся Вітченко зі Старобільська.
Організатори запросять школярів і викладачів у різних містах українського Сходу на зустрічі з українськими письменниками та критиками, які поділяться з дітьми порадами, як писати рецензії цікаво й аналітично, читати вдумливо і з великим захопленням. Тур відбудеться за фінансової підтримки Українського інституту книги.
"Довгий час Схід України був би поза культурного поля. Нам важливо не просто декларувати, що Схід – це Україна, а допомогти дітям цих областей бути безперервно включеними в сучасний культурний контекст країни, в тому числі – літературний", – зазначила співорганізатор і учасниця журі конкурсу, дитяча письменниця та керівниця BaraBooka Тетяна Стус.
"Відеоблоги – важлива частина сьогоднішніх комунікацій, і нам хочеться допомогти дітям навчитися висловлювати свою думку в різні способи, а вчителів – використовувати на уроках те, чим діти охоче користуються в позашкільному житті. Сьогоднішні діти з легкістю знімають і монтують за допомогою телефонів – і відеоблог може бути крутим інструментом для вивчення літератури або чогось іншого, робити навчання ближчим і веселішим", – пояснила глава і співзасновниця благодійного фонду Сергія Жадана Ірина Куніцина.
Вона додала, що шкільна програма з літератури потребує змін.
"Дітям потрібні книги про ті самі проблеми, з якими стикаються вони самі", – підсумувала вона.
Конкурс проводять другий рік. У 2019-му надійшло понад 400 рецензій. Більшість із них написали на книги, які діти читають поза шкільною програмою і в яких ідеться про сучасне життя.
Склад журі конкурсу "Читай-пиши":
● Сергій Жадан, письменник, перекладач, громадський активіст;
● Ганна Улюра, літературознавиця, літературна критикиня;
● Ірина Славінська, журналістка, ведуча, літературознавиця;
● Андрій Курков, письменник, журналіст, президент Українського ПЕН;
● Анастасія Музиченко, провідна спеціалістка НЦ МАНУ, літкритикиня;
● Євген Стасиневич, літкрітик, ведучий, літературознавець;
● Ярослав Підгора-Гвяздовський, кінокритик, член експертної комісії з питань видання прокатних посвідчень при Держкіно, член відбіркових комісій українських кінофестивалів і премій, експерт Українського культурного фонду;
● Тетяна Стус, дитяча письменниця, засновниця і керівниця освітніх і культурних проєктів, громадська діячка;
● Галина Ткачук, дитяча письменниця, викладачка літературного гуртка "Написатор", сценаристка проєкту "Живі письменники" Українського інституту книги;
● Маша Сердюк, дитяча письменниця, журналістка, блогерка.