"Великі дерева в тіні не ростуть". У Києві презентували книгу спогадів про Чорновола
До 80-ї річниці з дня народження лідера "Народного руху" В'ячеслава Чорновола в Києві презентували книгу "Великі дерева в тіні не ростуть", до якої увійшло 14 історій-спогадів соратників політика.
У Києві 11 квітня відбулася презентація книги спогадів про лідера "Народного руху України" В'ячеслава Чорновола "Великі дерева в тіні не ростуть". Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
До книги увійшло 14 історій, написаних соратниками Чорновола – Едуардом Гурвіцом, Володимиром Кулебою, Мартою Коломиєць-Яневською, Адамом Міхніком, Ельханом Нурієвим, Михайлом Хейфецом, Зяноном Пазьняком та іншими. Видавець Андрій Яловий випустив книгу власним коштом.
Автор ідеї Андрій Ніцой зазначив, що було багато наукових праць і публікацій про Чорновола.
"Але не було книжечки, яка б показувала Чорновола очима тих, хто з ним близько, довго чи мало, але тісно працював. Брак такої суб'єктивної оцінки особистості лідера "Народного руху України" Чорновола спонукав мене заповнити цю поки порожню нішу", – сказав він.
Прес-секретар Чорновола Дмитро Понамарчук сказав, що це книга "бойових соратників" Чорновола.
"Але з бойових соратників не всі туди помістилися, їх дуже багато у В'ячеслава Максимовича. Ця книга вийшла тому, що автори, які сьогодні перед вами, відгукнулися першими. Але у планах давно є, залишається справа за текстами таких бойових соратників, як Юрій Ключковський, Ханна Сухоцька, екс-прем'єр Польщі... У цьому списку і Лешек Бальцерович, Лех Валенса... На другу книгу матеріалу достатньо", – сказав він.
В'ячеслав Чорновіл народився в селі Єрки (нині – Черкаська область) 24 грудня 1937 року. Очолював "Народний рух України". У 1991 році був кандидатом у президенти, програв Леоніду Кравчуку, здобувши 23,27% голосів. Він був радянським дисидентом, одним із лідерів українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-х – 90-х років XX століття.
Політик загинув 25 березня 1999 року в автокатастрофі під Києвом. Відразу після його смерті екс-глава МВС Юрій Кравченко оголосив, що загибель Чорновола – це нещасний випадок.
У серпні 2014 року прокуратура відновила розслідування загибелі Чорновола. У лютому 2017 року понад 300 народних депутатів просило генерального прокурора Юрія Луценка взяти розслідування загибелі українського державного діяча під особистий контроль.