Художній керівник ВІА "Пісняри" Козирєв про групу-клона: Ми вважаємо, що якщо пішов із колективу, зроби своє, запиши свою музику, назвись по-своєму і виступай спокійно
Художній керівник Білоруського державного ансамблю "Пісняри" Роман Козирєв розповів у коментарі виданню "ГОРДОН", що "фейковий" ансамбль, який виконує пісні "Піснярів", використовує старі фонограми і, щоб уникнути відповідальності, зареєстрував себе під альтернативною назвою.
Художній керівник Білоруського державного ансамблю "Пісняри" Роман Козирєв у коментарі виданню "ГОРДОН" заявив, що про існування колектива-клона ансамбль знає давно.
"Ігор Свєчкін, який керує їхнім колективом, приїжджав до нас у студію в Мінськ і просив не писати у прокуратуру. Він мотивував свою діяльність тим, що він і кілька його музикантів у 1990-х працювали за Володимира Мулявіна, засновника ансамблю "Пісняри", – розповів про походження "двійників" Козирєв.
5 липня 2019 року в Одесі на підтримку двох кандидатів у нардепи виступила група, яка назвала себе "Піснярами". За заявою концертного директора "Піснярів" Святослава Чернухо, колектив не має стосунку до цих концертів.
За словами Козирєва, проблема з клонами в колективі почалася ще за життя Мулявіна (він помер у 2003 році).
"На той час ніхто ці склади серйозно не сприймав, оскільки Мулявін був живим і сам був обличчям і гарантом державного ансамблю "Пісняри". Після його смерті ансамбль стали роздирати на частини, тому міністерство культури у 2003 році зробило загальнонаціональний конкурс, і в колектив прийшло молоде покоління артистів, яке продовжує традиції білоруського державного колективу", – розповів Козирєв.
Він пояснив, що колектив, який виступив на підтримку кандидатів у нардепи в Одесі, зареєстрував свій бренд не як "Пісняри", а як ViaPisnyari. Козирєв зазначив, що це не єдиний колектив, який виконує репертуар "Піснярів".
"Приїжджали й інші представники клонів, просячи субліцензію чи якесь офіційне право на використання знака "Пісняри", але, звісно, ми нікому нічого не дали й не дозволили. Знак належить Республіці Білорусь, а не якимсь приватним особам, і це насамперед бренд нашої країни", – пояснив він.
Після виступу ViaPisnyari в Одесі "Пісняри" через міністерство культури Республіки Білорусь звернулися з листом і роз'ясненням до Міністерства культури України.
"Люди, про яких ідеться, не можуть зареєструвати знак "Пісняри" в Україні (оскільки його вже зареєстровано Білоруссю давно). Вони реєструють знак ViaPisnyari латинкою, а в документі (патенті) є просто переклад українською мовою – "ВІА "Пісняри", на підставі перекладу і працюють ці люди", – розповів він.
Козирєв зазначив, що ViaPisnyari в Білорусі поза законом.
"Вони не те що на виборах, а навіть у сільському клубі не змогли б виступити. Їх би просто зняли зі сцени і доправили в міліцію за шахрайство", – підкреслив він.
За словами художнього керівника, колектив-клон використовує старі фонограми "Піснярів" на своїх виступах.
"Ми вважаємо, що якщо пішов із колективу, зроби своє, запиши свою музику, назвись по-своєму і виступай спокійно. Але легше, звісно, узяти старі пісні, старі фонограми, оформити якийсь папірець і під "фанерку" спокійно чесати хоч по три концерти. Ми ж виступали у 2018 році в містах України (співпрацюємо з Максимом Ткаченком та компанією "Квартал-Концерт"), і це були справжні концерти – із живим звуком, новими піснями і дійсно класним музичним і вокальним шоу (ми везли із собою технічну групу й апаратуру). Звісно, нас не можна запросити за три копійки, тому що ми зберігаємо й тримаємо рівень і традиції нашого національного білоруського колективу", – підкреслив він.
ВІА "Пісняри" було створено в 1969 році в Мінську. Найвідоміші пісні з репертуару колективу – "Косил Ясь конюшину", "Беловежская пуща", "Белоруссия", "Вологда", "За полчаса до весны".