У Харкові відбудеться Друга національна Бієнале молодого мистецтва
Друга національна Бієнале молодого мистецтва відбудеться в Харькові вперше і охопить 16 локацій.
Друга національна Бієнале молодого мистецтва відбудеться у Харкові. Про це виданню "ГОРДОН" повідомляє пресслужба виставки.
Бієнале триватиме із 17 вересня до 31 жовтня 2019 року на 16 локаціях.
Основними майданчиками стануть центр сучасного мистецтва "Єрміловцентр" та історична будівля готелю "Харків" – приміщення, яке не використовували приблизно 10 років.
Участь в основній програмі другої Бієнале беруть 45 художніх проєктів зі всієї України, дібраних на відкритому конкурсі кураторської групою у складі Дарини Скринник-Миської, Анастасії Євсєєвої (Львів), Бориса Філоненка (Харків).
За словами голови оргкомітету Бієнале Тетяни Тумасян, команда витратила понад вісім місяців на те, щоб знайти потрібну локацію для основного проєкту: площею не менше ніж 2,5 тис. м&³2;, у зручному місці та з можливістю зробити доступним виставковий простір. На сьогодні головне завдання – зробити занедбане приміщення готелю безпечним.
Тема Бієнале 2019 року – "Здається, я заходжу в наш сад". За словами організаторів, сама карта Бієнале – метафора ботанічного саду. Велику частину просторів, застосованих у Бієнале, не використовували для експонування проєктів сучасного мистецтва.
Експозиції на основних майданчиках створюватимуть архітектори київського бюро Forma, підготовчі роботи в готелі "Харків" і роботу над побудовою виставкового простору виконує ГО "Посольство художників".
Локації Бієнале об'єднано у два кластери: у конструктивістському комплексі навколо площі Свободи – готель "Харків", Держпром, два корпуси Харківського національного університету (ХНУ імені Каразіна, ЦСМ "Єрміловцентр", університетська обсерваторія, галерея Come In, університетський Ботсад. У Держпромі, де відбуватимуться події освітньої програми, розташований і харківський філіал "UA:Суспільне", національного партнера проєкту.
Другий кластер – у районі, який, на думку організаторів, міг би стати харківським "музейним кварталом": у пішій доступності одне від одного там розташовані Муніципальна галерея, Харківський художній музей, Історичний музей, Літмузей, проєкти з дитячої програми в HudpromLoft, студіях Aza Nizi Maza, D16 art lab і підвалі Cxid Opera.
"Здавалося, що подія такого масштабу, як національна Бієнале, має стати гарним приводом для створення в Харкові майданчика, якого місту так не вистачає – виставкового простору, культурного центру – але ця ідея поки не знайшла відгуку в органах місцевого самоврядування", – зазначила PR-директорка Бієнале молодого мистецтва Іванна Скиба-Якубова.
Головним організатором другої Бієнале молодого мистецтва 2019 є Харківська муніципальна галерея. Бієнале реалізують за підтримки Українського культурного фонду, її підтримує Харківська міська рада. Головні організаційні партнери – Центр сучасного мистецтва "Єрміловцентр" та PR-агенція Bagels&Letters. Партнер національної співпраці – UA: Суспільне", стратегічний партнер –ХНУ імені Каразіна, юридичний партнер – ILF.
Перша Бієнале – Фестиваль молодих українських художників – відбувалася в Києві 2018 року. Локацією фестивалю був культурний центр "Мистецький Арсенал".