Бучинська розповіла музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова про віщий сон перед вторгненням РФ
Українська співачка Наталія Бучинська розповіла музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова, що сказала своєму чоловікові, який пішов на війну. Історію співачки оприлюднили на сайті музею.
Бучинська зізналася, що час від часу бачить сни, які справджуються. 23 лютого 2022 року, за добу до повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ в Україну, Бучинській наснився такий сон.
"Я чую, як вламуються у двері. У кімнату вбігає моя [донька] Катерина в нічному костюмі. Я швидко закриваю двері, починаю набирати, мені треба когось викликати на допомогу, сповістити, що вриваються у квартиру. І тут чую голос знизу: "Дівчата, не переживайте, то ми, свої хлопці, українці", – розповіла співачка Олексієві Суханову, ведучому й амбасадору музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.
Згодом Бучинська зрозуміла, що це був сон про Київ і його захисників. Як зізналася співачка, коли пролунали перші вибухи, вона згадала цей сон і вже тоді знала, що "столицю за три дні" не візьмуть.
"Мій чоловік – військовий. Він за п'ять хвилин зібрався й вирушив на службу. Обійняв нас із дочкою і сказав: "Дівчата, ви впораєтеся". Я розуміла, що він іде в епіцентр того, куди мітить ворог. Відповіла: "Будьте уважні. Якщо ви дивилися раніше у два ока, то тепер дивіться у 132 ока", – розповіла Бучинська.
Наступну годину співачка чекала на своїх батьків, щоб разом вирушити у відносно безпечніше місце. Вона згадала, як годину мовчки дивилася у вікно, з якого було видно вибухи й військові вертольоти.
"Я не була розгублена. Я просто не розуміла, чому Росія напала. Виїжджати не думала. Якби я поїхала, то це означало б, що я не вірю в силу свого чоловіка й усіх, хто нас захищає. А вірити – це важливо", – сказала Бучинська.
Контекст:
Музей "Голоси Мирних" збирає історії мирних жителів України про війну з перших уст. Його архів містить уже понад 120 тис. історій.
Щоб розповісти свою історію музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова, виберіть один із двох способів – заповніть форму на порталі музею або зателефонуйте на гарячу лінію в робочий час за номером 0 (800) 509 001.