Чим корисний і шкідливий імбир
У їжу і з лікувальною метою використовують корінь імбиру. У ньому містяться вітаміни А, В1, В2, В12 і С, фосфор, кальцій, кремній, калій, магній, марганець, натрій, германій, залізо, хром, алюміній, нікотинова лінолева, олеїнова кислоти, метіонін, лейзін, валін, феніланін, треонін, триптофан, різні ефірні олії.
Корінь імбиру тонко ріжуть або труть на тертці, заварюють окропом і використовують як засіб для схуднення та очищення організму. Цей відвар також здатний насичувати кров киснем. Завдяки цьому поліпшується пам'ять, нормалізується гормональний фон, покращується стан шкіри та волосся.
Імбиром збагачують чаї: як чорний, зелений, так і трав'яні – наприклад, м'ятний, ромашковий. Це робить напої ефективнішими в боротьбі з вірусними інфекціями.
Імбир можна застосовувати людям, які мають запалення слизових, виразки різної локалізації. Утриматися варто і вагітним, оскільки вживання імбиру може спровокувати кровотечу і навіть передчасні пологи. Імбир протипоказаний також людям із поганим згортанням крові та запальними захворюваннями шкіри.
З якого віку можна давати імбир дітям
Імбир можна давати дітям до року. Про це повідомляє сайт "Уроки для мам". А краще вводити в дитячий раціон цей продукт лише з двох з половиною – трьох років. При цьому – тільки у вигляді теплого чаю.