10 корисних горіхів: як зрозуміти, які варто їсти саме вам
Волоські горіхи – найпопулярніші в наших широтах. Дієтологи рекомендують на день з'їдати не більше ніж сім волоських горіхів. У цій порції міститься приблизно 3% добової рекомендованої норми кальцію, 10% добової норми заліза і майже 5% калію, а також до 14% магнію і 7% денної норми фолієвої кислоти. Про це повідомляють у публікації на профільному сайті WebMd.
Волоські горіхи також багаті поліненасиченими жирами і містять велику кількість омега-3 жирних кислот. Їх рекомендують вживати для профілактики захворювань серця і для зниження ймовірності утворення тромбів. У публікації наголошують, що п'ять порцій горіхів на тиждень можуть знизити ризик серцевих захворювань на 50%.
Мигдаль – це їстівне насіння мигдалевого дерева. Мигдаль продають у сирому або смаженому вигляді, а також використовують для виробництва мигдалевого молока, олії, вершкового масла, борошна, зазначають у публікації на сайті Healthline.
Мигдаль є джерелом антиоксидантів, вони здебільшого сконцентровані в коричневому шарі шкіри. Саме тому горіхи без шкірки – не найкращий вибір для здоров'я. Також мигдаль – одне з найкращих джерел вітаміну Е: всього 30 грамів забезпечують 37% добової потреби.
Кеш'ю – горіх із високим вмістом мінералів. За правильного зберігання, як зазначають на сайті NDTV Food, кеш'ю зберігає смакові та поживні властивості протягом тривалого часу.
З'їдаючи через день жменю кеш'ю, можна значно знизити ризик серцево-судинних захворювань. Водночас експерти застерігають від надмірного поїдання цих горіхів через їхню високу енергетичну цінність.
Фундук має солодкий смак, його можна їсти сирим або смаженим. Як і інші горіхи, він багатий поживними речовинами і містить значну кількість антиоксидантів. Більшість антиоксидантів зосереджено у шкірці горіха, але їхня кількість може зменшитися після обсмажування, ідеться в публікації на профільному сайті Healthline. Водночас високий вміст жирних кислот, харчових волокон, антиоксидантів, калію і магнію у фундуку допомагає нормалізувати кров'яний тиск.
Кедрові горіхи насправді є не горіхами, а їстівним насінням приблизно 20 різних видів соснових шишок, зазначають на сайті про здоров'я Family Health Diary. Стародавні греки і римляни вважали кедрові горіхи афродизіаком.
Регулярне вживання кедрових горіхів у помірній кількості сприяє зниженню ваги завдяки піноленовій кислоті, яка є ефективним засобом зниження апетиту.
Фісташки – один із видів деревних горіхів, які мають корисні для здоров'я властивості. Фісташки – найбільш доступне і низькокалорійне з усіх горіхів джерело білка, антиоксидантів і клітковини. Про це йдеться в публікації на сайті Medical News Today. Медики рекомендують вживати ці горіхи для профілактики розвитку захворювань очей.
Горіхи пекан дуже часто використовують для виготовлення кондитерських виробів. Вони є джерелом вітамінів і мінералів, таких як марганець, калій, кальцій, залізо, магній, цинк і селен, повідомляють на сайті NDTV Food. Вживання горіхів пекан запобігає інсульту та ішемічній хворобі серця.
Горіхи макадамія – це деревні горіхи з оліїстим смаком і кремовою текстурою. Горіхи є плодами дерева макадамії. Регулярне вживання цього продукту покращує травлення, здоров'я серця, допомагає контролювати вагу і рівень цукру в крові. Про це йдеться в публікації на сайті Healthline.
Бразильські горіхи – це плоди американського дерева Bertholletia excelsa. Вони є джерелом корисних жирів, білка, клітковини і селену. Як і кедрові горіхи, бразильські горіхи є насінням дерева, адже не мають твердої оболонки, наприклад, такої, як у волоських горіхів. Дієтологи рекомендують вживати бразильські горіхи для поліпшення мозкової діяльності, зазначають експерти профільного сайта Medical News Today.
Арахіс є джерелом біотину – складової частини вітаміну B. Біотин корисний для профілактики розсіяного склерозу і лікування діабету. Також біотин знижує ризик розвитку вроджених вад плоду у вагітних, повідомляють на сайті Nuts.com.