Малина: користь і шкода для здоров'я
Малина має здатність омолоджувати клітини організму, виводити токсини, уповільнювати окислювальні процеси в організмі, забезпечує профілактику раку шкіри.
Ягоди мають потужну жарознижувальну дію, зміцнюють імунітет, мають бактерицидну властивість, підвищують апетит, посилюючи виділення шлункового соку. Фітонутрієнти, що містяться в малині, покращують пам'ять і є антидепресантами.
Малина – одна з небагатьох солодких ягід, дозволена людям із діабетом, оскільки її глікемічний індекс невисокий – 25.
У 100 грамах малини міститься 52 кілокалорії. Але вживати її під час дієти варто з обережністю – вона підвищує апетит.
Малину використовують цілий рік. Улітку – у свіжому вигляді, на зиму заморожують, варять варення і перетирають ягоди із цукром. Корисним напоєм під час простудних захворювань, які супроводжує кашель, є настій листя малини. Кашку з перетертого листя можна також прикладати до саден і ран, до запаленої шкіри.
Малина може завдати шкоди особам, які хворіють на подагру, алергікам, із проблемами з нирками. Ягоди дають сечогінний ефект, який надає додаткове навантаження. З обережністю потрібно вживати малину під час виразки шлунка у зв'язку з тим, що продукт містить високий рівень кислоти.
Вагітним можна додавати в раціон малину тільки після консультації лікаря, оскільки наслідки можуть бути плачевними, аж до викидня.
Із якого віку можна давати малину дітям
Дітям одну ягоду малини можна давати у 8–9 місяців. Про це повідомляє сайт "Уроки для мам". Поступово порцію можна збільшувати, довівши її до жмені на день, але не більше.