"Катруся тримається. Як трималася – так і тримається". Мати Пташки з "Азовсталі" розповіла, що приготує для доньки, яка повернулася з полону

Пташка стала відомою навесні цього року, коли в соцмережах з'явилося відео за її участю, зняте у підвалах "Азовсталі"
Фото: Служба безпеки України / Facebook
Мати звільненої з полону парамедикині Катерини (Пташки) Поліщук Світлана Поліщук в ефірі національного телемарафону "UAразом" розповіла, які страви приготує для доньки, коли вона повернеться додому. Коментар Світлани Поліщук зокрема опубліковано у YouTubе програми ТСН.

"Я її буду обнімати й цілувати. Вона моє сонечко. Вона моє життя, – зазначила мати Пташки. – Коли вона приїде додому – вареники із сиром були замовлені вже давним-давно, ще як вона була на "Азовсталі". І шоколадний бісквітний торт із вишнями. Це замовлення теж було дуже давно. Удома буде чекати".

За словами Світлани Поліщук, вона не одразу впізнала дочку, коли після звільнення з полону вона зателефонувала їй із незнайомого номера і сказала фразу іноземною мовою.

"Це була для мене дуже приємна несподіванка, – зізналася мати парамедикині. – Катруся тримається. Як трималася – так і тримається. Я всім вдячна, хто долучився до цього обміну".

Світлана Поліщук підкреслила, що її дочка має внутрішній стрижень і завжди добивалася бажаного.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

21-річна Катерина Поліщук – уродженка Тернополя, музикантка за освітою, закінчила Тернопільський художній коледж імені Соломії Крушельницької. Служить парамедикинею у гарнізоні "Госпітальєри" із 2021 року.

Як парамедикиня з позивним Пташка вона стала відомою навесні цього року, коли в соцмережах з'явилося відео за її участю, зняте у підвалах "Азовсталі". Разом з іншими захисниками Маріуполя у травні вона опинилася в полоні в окупантів.

21 вересня Україна і Росія провели масштабний обмін полоненими. Із полону звільнили 215 українців, із них 108  азовці. Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими опублікував повний список українців, яких удалося повернути з російського полону внаслідок цього обміну.

Росії передали 55 російських військових та підозрюваного у держзраді народного депутата України, кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука. Його обміняли на 200 українських захисників.

Обмін відбувався на локаціях у кількох країнах, зокрема, у Чернігівській області в Україні, Саудівській Аравії і Туреччині. Глава МВС Денис Монастирський і начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов зустрічали командирів маріупольського гарнізону в Анкарі. Згідно з домовленостями, командири залишаться в Туреччині до кінця війни і будуть там під протекторатом президента країни Реджепа Ердогана.