Після заяви Путіна про визнання "ЛДНР" у мережі набирає популярності хештег "Євробачення" без Росії"

"Євробачення 2022" відбудеться у травні в Італії
Фото: ЕРА
Адміністратори українського фан-акаунта міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення"
eurovision.ua в ніч із 21-го на 22 лютого запустили в Instagram хештег EurovisionWithoutRussia – "Євробачення" без Росії". Про це йдеться в публікації на сторінці спільноти.

Звернення з'явилося одразу після того, як президент країни-агресора РФ Володимир Путін заявив про визнання "незалежності" тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, підконтрольних угрупованням "ЛНР" і "ДНР".

"Наша фан-спільнота запускає власний хештег. Нагадуємо, що конкурс "Євробачення" було створено з метою об'єднання всіх країн Європи. Зараз ми спостерігаємо, як одна з країн-учасниць уже вісім років загрожує територіальній цілісності України. Особливо зараз. Це неприпустимо, – ідеться в публікації. – Залишайте #EurovisionWithoutRussia під дописами в соціальних мережах офіційних сторінок "Євробачення". Ми не можемо стояти осторонь".

"Дуже розумно. Браво", – відреагували в коментарях на заклик українських фанів адміністратори російської фан-сторінки "Євробачення".

Наразі із цим хештегом в Instagram розміщено 23 публікації, у Facebook – три, а у Twitter – 110.

Контекст:

"Євробачення 2022" проведуть у Турині (Італія). Фінал конкурсу відбудеться 14 травня, а півфінали заплановано на 10-те та 12 травня. У конкурсі візьмуть участь представники 41 країни.

Україну на конкурсі представить гурт Kalush Orchestra з піснею Stefania.

У 2014 році, одразу після окупації Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку й російською армією та підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну попри надані Україною факти й докази.

У 2015 році Верховна Рада України визнала підконтрольні Росії райони Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями.

21 лютого 2022 року Рада безпеки РФ розглянула питання визнання "незалежними республіками" незаконних збройних формувань "ЛДНР". Ніхто із членів Ради безпеки РФ не виступив проти такого визнання.

Пізніше того самого дня Путін оголосив про визнання "незалежності" окупованих територій України та підписав відповідні укази у присутності ватажків незаконних збройних формувань "ДНР" та "ЛНР" Дениса Пушиліна та Леоніда Пасічника. Укази офіційно передбачають введення російських військ на територію ОРДЛО для "підтримання миру".

Дії РФ засудили в Євросоюзі та США. США вже ввели санкції проти "ЛДНР", низка країн обмеження анонсували. Президент США Джо Байден своїм указом заборонив американцям інвестувати, вести торгівлю та фінансові операції з ОРДЛО. Також документ передбачає можливість вводити санкції проти осіб, які після підписання указу і далі вестимуть економічну діяльність у цих регіонах, обійматимуть високі посади у компаніях, котрі працюють в ОРДЛО, або співпрацюватимуть з особами, що підпадуть під санкції за цим документом.

Канада та Великобританія анонсували санкції у зв'язку з рішенням Путіна.

У зв'язку з тим, що відбулося, скликали Раду нацбезпеки і оборони України, її засідання перервали, але не закрили.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що рішення РФ про визнання "незалежності" так званих "ЛДНР" Київ розцінює як порушення суверенітету та територіальної цілісності України. Також воно може означати односторонній вихід РФ із Мінських угод та ігнорування рішень у межах нормандського формату, додав Зеленський.