Михайло Поплавський після 30 років керівництва Університетом культури заявив про передання повноважень
Михайло Михайлович укотре наголошує, що немає нічого неможливого, і доводить це власним прикладом. "Щоб стати успішним, потрібно вкласти у справу всю душу і серце, викластися по максимуму задля досягнення мети. Завдяки цій простій істині відбувся Поплавський!" – наголосив ректор.
Ювіляр без зайвої скромності каже, що зробив справді багато, але важливо своєчасно піти зі сцени і краще під аплодисменти. А аплодувати йому справді є за що.
Михайло Поплавський очолив Університет культури 1993 року, ставши наймолодшим ректором України. Тоді це був маловідомий виш із двома факультетами. Поплавський своїми нестандартними, креативними, навіть епатажними методами – чого вартий його приголомшливий проєкт "Співаючий ректор" – збурив український шоу-бізнес, але головне – привернув увагу громадськості до Університету культури.
За 30 років ректорства Михайло Поплавський перетворив його на один із провідних мистецьких навчальних закладів у країні.
Він створив бренд "Михайло Поплавський" і капіталізував його.
Зараз в університеті працює вісім потужних факультетів. Навчання студентів проходить в інноваційних лабораторіях, сучасних навчальних аудиторіях, оснащених новітнім мультимедійним обладнанням на престижних факультетах: PR, журналістики й кібербезпеки; готельно-ресторанного і туристичного бізнесу; кіно й телебачення; хореографічного мистецтва; дизайну і реклами; івент-менеджменту та шоу-бізнесу; театру, кіно й естради; музичного мистецтва.
Попри війну, Поплавський наполегливо і невпинно розвиває університет. 2023 рік ректор проголосив у КНУКіМ роком інновацій, серед них: запровадження модернізованих освітніх програм, диджиталізація освітнього процесу – "Університет у смартфоні", створення бази відеолекцій, автоматизація Університету культури через SRM-систему, запуск метавсесвіту і VR-освіти. В Університеті культури створили кілька нових освітніх лабораторій, зокрема лабораторію VR-освіти з доповненою реальністю, відкрили високотехнологічний знімальний павільйон, лабораторію Spaсe-studio "ПоплавОК". Цей новий креативний простір надає можливість студентам реалізовувати різноманітні проєкти та втілювати будь-які сміливі творчі ідеї.
"Університет культури сьогодні – це перспективні спеціальності, акцент на професійно-практичному блоці навчання, зіркові викладачі-практики, майстри високого класу, інноваційні технології, агресивний інформаційно-комунікаційний медіаменеджмент!" – стверджує ректор.
Уже другий рік Університет культури залишається флагманом українського навчального процесу. За версією ресурсу "Освіта.ua", виш посідає перше місце в першій десятці рейтингу "Найкращі мистецькі заклади вищої освіти України".
Крім того, виш упевнено здобуває популярність і за межами України. Університет працює за освітньою програмою "Подвійний диплом": український та європейський. Співпрацює з багатьма іноземними ЗВО країн ЄС: Німеччини, Італії, Іспанії, Чехії, Литви, Латвії, Угорщини, Польщі та інших.
Поляки зняли про Поплавського документальний фільм, у якому показали його як багатогранну, глибоку особистість: ефективного менеджера, інноваційного ректора, креативного сучасного педагога і великого патріота України, який своїми вчинками, творчістю, проєктами пропагує національну ідею.
Ця робота отримала високу оцінку і в Україні. Третій президент України Віктор Ющенко у фільмі сказав: "Нація починається з мови й культури. Михайло Михайлович робить унікальну національну роботу, він гуртує українців: ми всі одного роду, у нас є своя мова, своя пам'ять, свої герої, своя культура, своя церква. Я дуже шаную те, що він проводить виключно національну політику, мені подобається ця політика, бо вона апелює до людей, які 20–30 років тому ще так себе не відчували як громадяни, як люди з обов'язком, які повинні працювати на свою націю, на свою країну.
У свою чергу Михайло Поплавський стверджує, що вся його енергія, його проєкти, щоденна праця направлені на популяризацію всього українського як у країні, так і далеко за її межами.
"Я хочу, щоб через пісню, через танець, через культуру, через духовність, через ментальність Європа краще розуміла, що ми є Україна, що ми – щирий великий народ, який іде з відкритим серцем і душею у Європу. І сьогодні майбутнє України – у великій європейській родині", – наголошує Михайло Поплавський.