На Instagram Анджеліни Джолі за два дні підписалося 7 млн осіб
Сама актриса підписалася на три сторінки в соцмережі – Агентства ООН у справах біженців (UNHCR), Національної асоціації сприяння прогресу кольорового населення (NAACP) і громадської організації "Лікарі без кордонів" (Médecins Sans Frontières).
21 серпня актриса написала в соцмережі, що почала працювати з біженцями, тому що вірить у права людини.
"Сьогодні 1% населення світу – 82,4 млн осіб – є переміщеними особами. Це майже вдвічі більше, ніж 10 років тому. Деякі кризи, наприклад, війна в Афганістані, тривали десятиліттями", – підкреслила амбасадорка доброї волі.
Вона заявила, що всі кризи об'єднує насильство і відмова в правах, які не залишають людям вибору, окрім як тікати зі своєї країни.
Джолі прикріпила до свого поста фотографії переміщених осіб із Південного Судану, Венесуели і М'янми, а також інфографіку про кількість біженців із різних країн. Найбільше їх із Сирії – 6,7 млн, Венесуели (4 млн) та Афганістану (2,6 млн).
Перший пост в Instagram Джолі опублікувала, щоб підтримати жителів Афганістану.
"Просто зараз народ Афганістану втрачає можливість вільно спілкуватися у соціальних мережах і висловлювати свої думки. Тому я прийшла в Instagram, щоб поділитися їхніми історіями і голосами людей у всьому світі, які борються за свої основні права", – пояснила вона.
Контекст:
Ситуація з безпекою в Афганістані погіршилася на тлі виведення американських військ, яке почали у квітні 2021 року. Станом на 15 серпня рух "Талібан" узяв під контроль практично всю країну, зокрема столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані цього самого дня втік за кордон. Його місцеперебування невідоме.
17 серпня представники "Талібану" дали першу пресконференцію після приходу до влади, на якій пообіцяли, що ніхто не буде атакувати інші країни з території Афганістану, підтвердили загальну амністію для афганських чиновників і заявили, що жінки зможуть працювати, якщо "житимуть за законами шаріату".
На тлі наступу "Талібану" іноземні держави почали евакуацію своїх громадян. Цей процес було паралізовано через те, що 16 серпня в аеропорту Кабула панував хаос і було скасовано всі комерційні рейси. 17 серпня процес евакуації відновили, хоча міністерка оборони Франції Флоранс Парлі повідомила, що блокпости талібів ускладнюють доступ до аеропорту.
Кілька країн (зокрема США, Франція, Німеччина, Великобританія) скерували своїх військовослужбовців до Афганістану для гарантування безпеки евакуації.