Переможниця нацвідбору на "Євробачення 2022" Паш звернулася до Стерненка і заявила про готовність їхати на конкурс разом із Kalush Orchestra

Паш: Людина з бездоганною репутацією Стерненко публічно каже, що має доступ до державних баз даних і може "пробити" будь-яку людину
Фото: alinapash / Instagram
Переможниця українського нацвідбору на "Євробачення 2022", співачка Аліна Паш 14 лютого в Instagram висловила подив тим, як саме український активіст Сергій Стерненко дістав інформацію про те, що вона надала організаторам нацвідбору нібито фальшиві документи про легальне перетинання кордону Криму.

"Хочу прокоментувати публікацію Сергія Стерненка. Не можу дивитися на це зі сторони. Хочу звернути увагу, що людина з бездоганною репутацією Стерненко публічно каже, що має доступ до державних баз даних і може "пробити" будь-яку людину, хто де був. Наскільки мені відомо, подібну інформацію Прикордонна служба може надавати за запитом фізичної особи про себе особисто, за запитом суду чи за адвокатським запитом. Який із них, мені цікаво, робив Стерненко?" написала артистка.

Паш зазначила, що сама особисто не запитувала цієї довідки через свою хворобу, але дала письмовий дозвіл представнику своєї команди отримати документ.

"По довіреності було надіслано цей запит, відповідь прийшла досить пізно, майже в день відбору. Представник моєї команди відразу надав докази Суспільному. Також я подала повторний запит, аби отримати таку довідку безпосередньо у свої руки. Як тільки вона буде в мене, я оприлюдню її у своєму акаунті в Instagram. І я буду брати стільки довідок, скільки потрібно, аби довести, що я нічого не порушувала", підсумувала вона.

Паш також звернулася до учасників групи Kalush Orchestra, яка посіла друге місце, з пропозицією разом представляти Україну на "Євробаченні 2022". Музиканти після оголошення переможця заявили про фальшування голосів і вимагали доказів справедливого голосування. Член правління Суспільного Ярослав Лодигін, який був одним із членів журі, 13 лютого спростував їхні підозри.

"Шанувальники гурту Kalush Orchestra, я вам не ворог. Нам, українцям, потрібно єднатися в такий важливий для країни час", написала співачка.

Вона також оприлюднила скріншот свого коментаря, у якому висловила готовність разом із ними представляти Україну на "Євробаченні 2022".

"Вам потрібно разом на "Євробачення" їхати", написали користувачі мережі.

"Я готова, якщо це примирить країну і змусить замислитися над важливішими проблемами, які зараз відбуваються", заявила артистка.

Скріншот: alinapash / Instagram

Контекст:

У 2019 році у програмі "Світське життя" на "1+1", відповідаючи на запитання ведучої, Паш заявила, що 2015 року виступала з концертом на приватному заході в окупованому РФ Криму. "У 2015 році ти була у Криму і залітала туди через Москву, що суперечить закону України?" – спитала ведуча. "Їздили ми туди з музикантами на весілля до української дівчини. На рахунок того, як ми туди летіли, на жаль, я не могла коригувати цей момент. І, будучи тоді не такою медійною персоною, не могла думати про такі наслідки, які потім можуть вилізти", – відповіла Паш.

У 2019 році Паш занесли до бази українського сайта "Миротворець" за свідоме порушення державного кордону України з метою проникнення у захоплений російськими окупантами Крим та участь у спробах легалізації окупації АР Крим російськими загарбниками.

12 лютого Паш стала переможницею українського нацвідбору на конкурс "Євробачення 2022" з композицією "Тіні забутих предків", набравши у підсумку 15 балів (вісім дало журі та сім – телеглядачі) із 16 можливих.

Перемога Паш викликала обурення в мережі – артистку звинуватили у тому, що вона порушила правила конкурсу, відвідавши 2015 року Крим через РФ.

Команда Паш 13 лютого оприлюднила документи про легальний перетин кордону окупованого Криму. У довідці, наданій ДПСУ, написано, що Паш перетинала кордон України через КПВВ "Чаплинка" 11-го та 13 серпня 2015 року.

14 лютого український активіст Сергій Стерненко заявив, що артистка підробила документи і звернувся до Державної прикордонної служби України з вимогою їх перевірити. Реагуючи на його заяву, організатори нацвідбору заявили, що до завершення перевірки не підписуватимуть із нею договору.

Росія анексувала Крим після незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Україна та більшість країн світу не визнають приєднання півострова до РФ. Наразі між материковою Україною та Кримом діє контрольно-пропускний режим, а Київ де-факто не контролює півострова.

У 2015 році Кабмін України затвердив порядок в'їзду на територію тимчасово окупованого півострова. Для іноземців та осіб без громадянства в'їзд до Криму і виїзд із нього можливий за паспортними документами та спеціальним дозволом, виданим територіальним органом Державної міграційної служби.

Постанова Кабміну також визначає перелік контрольних пунктів, у яких здійснюють прикордонний, митний та інші види контролю та пропуску людей, транспорту і вантажів, які в'їжджають або виїжджають із Криму.

"Євробачення 2022" проведуть у Турині (Італія). Фінал конкурсу відбудеться 14 травня, а півфінали заплановано на 10-те та 12 травня. У конкурсі візьмуть участь представники 41 країни, включно з Україною.