Порада Гордона Наташі Корольовій, заява Єгорової про Путіна, племінниця Ротару покинула сцену. Десятка найобговорюваніших подій січня

У січні російський ведучий Суханов, який переїхав в Україну, отримав український паспорт, а його українська колега Єгорова, яка проживає в Туреччині, заявила про підтримку Путіна
Фото: suhanov.official / Instagram, Snezhana Egorova / Facebook
Наприкінці січня інтернет-видання "ГОРДОН" згадує найобговорюваніші, найрезонансніші й найскандальніші події цього місяця, учасниками яких стали українські та закордонні знаменитості.

Смерть чеської співачки, яка навмисне захворіла на COVID-19

16 січня у своєму будинку в Чехії померла 57-річна солістка чеського гурту Asonance Гана Горка після того, як навмисне заразилася коронавірусом від членів своєї сім’ї. Про її смерть ЗМІ розповів син Ян Рек.

За його словами, коли вони з батьком на Різдво заразилися коронавірусом, його невакцинована мати вирішила залишитися з ним в одному будинку. Ян Рек зазначив, що вони з батьком захворіли вже після повної вакцинації.

Син Горки зізнався, що мати планувала перехворіти на COVID-19, щоб отримати відповідну перепустку і мати можливість відвідувати громадські місця. За кілька днів до смерті вона повідомила, що одужала, а за два дні, збираючись на прогулянку, відчула сильний біль у спині, лягла і задихнулася.

Рек звинуватив у смерті матері антивакцинаторів. За його словами, саме вони переконали артистку не вакцинуватися.

Фото: Hanka Horká / Facebook


Розпад українського гурту "Тартак"

Заснований 1996 року український гурт "Тартак" 20 січня повідомив про розпад. Це сталося майже за два роки після того, як гурт покинув його співзасновник Олександр Положинський. За словами музикантів, причиною розпаду гурту стали "перешкоди".

"За два роки існування "Тартака" в оновленому складі нам вдалося створити справжню колективну синергію, і це дало натхнення рухатися далі. Зовсім скоро вийде у світ наш новий проєкт, над яким ми зараз плідно працюємо, і вже не можемо дочекатися прем'єри першої, дебютної роботи", заявили артисти.

Фото: Тартак / Facebook

Український паспорт Суханова

21 січня український ведучий російського походження Олексій Суханов повідомив, що майже за два роки після набуття українського громадянства отримав український паспорт.

"Вкрай важко дібрати слів, аби описати відчуття! Особливо після довгих років очікування і навіть відчаю, але цьому покладено край саме тепер", – написав він.

Фото: suhanov.official / Instagram


 Співачка Sonya Kay –
племінниця Ротару – покинула сцену

24 січня про завершення кар'єри співачки заявила 31-річна українська співачка Sonya Kay, яка є народній артистці України Софії Ротару племінницею.

"Як співачка Sonya Kay я закінчила свою кар'єру. Прощаюся з вами із сумом у серці та зі сльозами на очах. Я хочу вам сказати, що, якщо у вас є мрія, як у мене колись була мрія стати співачкою, то ніколи не опускайте рук, вірте в себе і знайте, що у вас усе обов'язково вийде", написала вона.

Фото: sonyakayofficial / Instagram


Переслідування Злати Огнєвіч

24 січня українська співачка Злата Огнєвіч оприлюднила в Instagram відео, на якому було знято чоловіка, який їй погрожував. Під час зйомки він був за кермом свого авто, переслідуючи автомобіль співачки.

"Якщо я ще раз "побачу" по телевізору, я тебе завалю. Або тата. Зрозуміла? Я тобі серйозно кажу. Ти чула?" – сказав він на камеру. Співачка зізналася, що ця людина переслідує її кілька років, і звернулася із заявою до поліції.

Уже наступного дня правоохоронці встановили, що артистку переслідує уродженець Черкаської області 1981 року народження.

"Чоловік протягом тривалого часу систематично погрожував убивством заявниці, переслідував та надсилав смс-повідомлення в різні соціальні мережі", розповів начальник відділу дізнання Печерського управління поліції Василь Іванишин.

Фото: kyiv.npu.gov.ua

Незабаром артистка в Instagram Stories повідомила, що суддя відмовилася розглядати справу, пов'язану з її переслідувачем.

"Поліція зробила все можливе. Вона знайшла злочинця, вона його заарештувала, вона зробила все. Але суддя вирішила не розглядати це дуже дрібне, мабуть, для неї питання", написала співачка, наголосивши, що шукає адвоката, щоб завершити справу в суді.

Скріншот: zlata.ognevich / Instagram

Порада Гордона Наташі Корольовій

23 січня стало відомо, що Литва напередодні концертів російської співачки українського походження Наташі Корольової заборонила їй в'їзд у країну до січня 2027 року. Причиною заборони стали концерти співачки в окупованому Криму.

Реагуючи на заборону, Корольова висловила обурення на своїй сторінці в Instagram і заявила, що схожа ситуація була з нею п'ять років тому, коли їй заборонили в'їзд до України. Тоді вона відкрито підтримала окупацію українського Криму й зіграла одну з головних ролей у фільмі "Будиночок на півдні", зйомки якого відбувалися у Криму.

Український журналіст, засновник інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитро Гордон 24 січня в коментарі під її постом порадив надалі відвідувати Крим у легальний спосіб – із території України.

"До Криму можна поїхати, але через українських прикордонників і митників, тому що Крим це Україна. Їздити інакше порушення міжнародних законів, правил і норм, тому треба просто зробити вибір", порадив Гордон співачці.

Скріншот: gordondmytro / Instagram

Скандальне оголошення фіналістів нацвідбору на "Євробачення 2022"

24 січня організатори українського нацвідбору на міжнародний пісенний конкурс "Євробачення 2022" оголосили вісьмох фіналістів, які виступлять 12 лютого в Центрі культури та мистецтв НАУ у присутності глядачів.

Спочатку ними стали: Аліна Паш, Laud, Cloudless, Kalush Orchestra, Michael Soul, Our Atlantic, Roxolana та Wellboy.

Того ж дня ввечері співака Laud дискваліфікували, а його замінив артист Barleben. Причиною дискваліфікації стало те, що презентовану артистом конкурсну пісню було оприлюднено ще 2018 року. Організатори уточнили, що Laud порушив правила нацвідбору, тому що в пункті 5.1 ідеться про те, що конкурсну пісню не можна оприлюднювати раніше ніж 1 вересня 2021 року.

У відповідь артист назвав себе "явним лідером відбору" і заявив, що його "дискваліфікація вимагає як мінімум консультації з EBU". 25 січня співак визнав позицію оргкомітету.

27 січня організатори заявили, що не дискваліфікуватимуть Аліну Паш через те, що 2015 року вона виступила на приватному заході в окупованому Криму, прилетівши туди з Москви. Оргкомітет заявив, що в них немає доказів, що участь співачки в нацвідборі порушує його правила.

"Відеоінтерв'ю Аліни Паш, яке зараз у мережі наводиться як доказ порушення вимог нацвідбору, не містить жодного факту, що підтверджує порушення фіналісткою правил перетину кордону України", заявили організатори нацвідбору.

Фото: Євробачення / Facebook

Зоозахисники проти Клопотенка

25 січня зоозахисники з української організації UAnimals заявили, що звернулися до Держпродслужби та Держекоінспекції із запитом щодо походження серця червонокнижного лося на кухні в ресторані українського кулінарного експерта Євгена Клопотенка.

Приводом для звернення стало інтерв'ю кулінарного експерта українському ведучому Анатолію Анатолічу, у якому Клопотенко розповідав, із м'яса яких диких тварин готує страви у своєму ресторані. Інтерв'ю було опубліковано на каналі ведучого "Зе Інтерв'юер" 11 листопада 2021 року.

У відповідь на заяву зоозахисників Клоптенко визнав, що готує страви з дичини, але запевнив, що отримує м'ясо "від офіційних постачальників, які працюють у рамках закону і мають договірні відносини з фермерськими господарствами".

Водночас представники зоозахисних організацій заявили, що мають намір також звернутися до поліції.

Скріншот: Зе Интервьюер / YouTube

Бойфренда Волочкової оголошено в Україні в розшук за тероризм

44-річний банник із Підмосков'я Олег Кузнєцов у передачі "Пусть говорят", яка 26 січня вийшла на російському "Первом канале", заявив, що 2014 року, коли був керівником партійної організації в Запорізькій області (Україна), збирав мітинги на підтримку російської окупації.

"Я збирав величезні, численні мітинги в нашому місті. Я очолив цей рух. Ми виступали за дружбу з Росією", – заявив Кузнєцов. Він не уточнив, у якій партії був, але російське видання "Экспресс газета" пише, що йдеться про заборонену в Україні Комуністичну партію.

На офіційному сайті Міністерства внутрішніх справ України вказано, що Кузнєцов із 2014 року перебуває в розшуку. Його обвинувачують у пособництві діяльності терористичної організації (ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу).

31 січня Волочкова заявила, що розсталася з Кузнєцовим, звинувативши його в "лицемірстві та зраді".

Фото: sergey.sa77 / Instagram, скріншот: Пусть говорят / YouTube

Заява Єгорової про Путіна

26 січня 2022 року українська ведуча Сніжана Єгорова, яка нині проживає в Туреччині, зізналася, що підтримує Володимира Путіна – президента країни-агресора РФ.

Її старша донька, українська ведуча Анастасія Ровінська, реагуючи на заяву матері, зізналася, що не спілкується з нею понад рік і не відповідає за її слова. Вона також розповіла, що в дитячому садку, куди ходить її син, після слів матері їй запропонували переїхати до РФ, а вихователька натякнула, що "доки все не минеться", дитину краще не водити.

Українська письменниця Ольга Навроцька обматюкала Єгорову у відповідь на її слова про підтримку Путіна, а актриса Римма Зюбіна заявила, що СБУ має відреагувати на заяву ведучої.

Підтримку Єгоровій висловила українська режисерка Оксана Байрак, назвавши її розсудливою людиною.

Фото: Snezhana Egorova / Facebook