Роднянський: Глядачі, а їх мільйони, вірять, що триває "спеціальна операція", а росіяни борються з "націоналістами" та "наркоманами"

Роднянський зазначив, що жителям РФ не подобаються слова про російську агресію, а "експерти" з екрану їм кажуть, що українці самі стріляють у свої будівлі

Фото: alexander.rodnyansky / Instagram

Співзасновник та колишній власник телеканала "1+1" Олександр Роднянський 1 березня на своїй сторінці в Instagram закликав жителів РФ зупинити війну й не вірити тому, що вони бачать по телевізору.

"Учора найбільше російськомовне місто України Харків обстріляли з "Градів". На найбільшій площі Європи – харківській площі Свободи – вибухнули дві крилаті ракети. Я знаю це не тільки тому, що бачив чимало відео, а й від моєї рідної тітки, їй 84 роки, поряд з будинком якої це сталося. Загинули десятки людей. Поранено сотні. Жінки, діти, люди похилого віку. Ніякі не "націоналісти" і тим паче "наркомани". Звичайні люди", – написав він у публікації.

Роднянський зазначив, що жителям РФ не подобаються слова про російську агресію, а "експерти" з екрану їм кажуть, що українці "самі стріляють у свої будівлі, самі вбивають сусідів, самі воюють одне з одним".

"Такі глядачі, а їх мільйони, вірять у те, що триває "спеціальна операція", а не повномасштабна війна проти "братнього" (уже назавжди в лапках) народу, що стріляють росіяни лише по військовій інфраструктурі, а не по мирних містах, що борються вони з "бандами націоналістів", а не з українським народом", – підкреслив він у пості.

На підтвердження своїх слів колишній власник телеканала "1+1" розповів про публікацію хлопця, який живе в Україні й зателефонував своєму батькові в Росію.

"Той послухав розповідь сина і жорстко сказав, що це все нісенітниця, "наші" там рятують людей від "фашистів" і роздають теплі ковдри українським солдатам. Батько не повірив синові, який розповів, як його мати й бабуся ховаються у ванні під час обстрілів", – додав він у пості.

"Не обмежуйтеся телевізором. Шукайте інформацію і в YouTube, і в Telegram-каналах, читайте міжнародні новини. Аналізуйте, ставте під сумнів, зіставляйте. Я розумію, що є різні точки зору, і я готовий дискутувати нескінченно. Але не під час війни. Її необхідно зупинити. А потім сперечатися та визначатися", – заявив Роднянський.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Жертвами російської агресії стало, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіші даних влада не повідомляла). Станом на 2 березня загинула 21 дитина.

За даними Генерального штабу Збройних сил України, станом на ранок 2 березня втрати окупантів становили 5840 осіб ("Радіо Свобода" уточнило, що це загальна статистика для загиблих та поранених). Увечері того самого дня президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні згадав про "майже 9 тис. убитих росіян". Водночас у РФ визнають лише 498 загиблих російських військовослужбовців та 1597 поранених.

Президент України повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН із вимогою "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". 2 березня Гаазький трибунал розпочав розслідування.