"Росіяни прийшли, щоби убивати". Жителька села в Київській області розповіла свою історію музею "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова
"Бібліотека була культурним і духовним центром села. Сюди приходили всі – познайомитися, порадитися, поговорити. Тепер тут випалено все", – розповідає Руденко.
За її словами, у бібліотеці зберігали документацію, а також свідчення односельців, які пережили Голодомор. Руденко наголошує, що унікальні архіви наразі неможливо відновити.
"Ми почули страшенний гул і вибухи. Величезні снаряди летіли на село. Гуло все, горіло все. Було в пилу, у диму, у вогні. Це передати й зрозуміти розумом неможливо", – розповідає Руденко.
Жінка згадує, що село зазнавало авіаударів щодня. Якось бомба впала у дворі їхнього будинку, зруйнувавши все довкола.
Руденко зізнається: якби влучання було б у будинок, загинули б усі 11 осіб, які мешкали у ньому.
"Я більше не вірю в людяність росіян. Це не люди – ті, хто скидають бомби, знаючи, що тут мирне село, діти, повний двір тварин. Вони знищували все живе. Прийшли, щоб просто вбивати мирних", – заявила Руденко.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)
Контекст:
Музей "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова – це найбільший у світі архів історій мирних жителів України, які постраждали від війни. Архів музею вже нараховує понад 30 тис. історій.
Розповісти свою історію можна так: написати її на своїй Facebook-сторінці з хештегами #Голоси_Мирних, #розкажіть_свою_історію і запросити друзів та рідних приєднатися; відвідати портал музею й натиснути "Розповісти історію"; зателефонувати на безплатну гарячу лінію 0-800-509-00.