Сєрга про мобілізацію: Кожен має піти у військкомат
"На мій погляд, у цей складний час ми маємо бути відповідальними громадянами й допомагати своїй державі та своєму народу. Тому кожен має піти до військкомату, відмітитися і повернутися до своєї роботи, – сказав він. – Не всіх одразу відправляють на фронт. Спочатку йдуть ті, хто має військовий досвід або потрібні навички. А вже потім добирають людей, які не були дотичними до військової справи".
Сєрга наголосив, що для перемоги над російськими окупантами українська армія має бути забезпечена вмотивованими захисниками.
"Спочатку ці люди проходять навчання та відповідну підготовку, а потім уже їх відправляють у зону бойових дій. На фронті є різні напрямки. Армія – це велика система і для того, щоб вона працювала збалансовано і рівномірно, необхідно забезпечити всі цехи мотивованими, потужними виконавцями", – заявив він.
Коментуючи своє рішення піти добровольцем, Сєрга наголосив, що "не бачив для себе іншого вибору".
"Я не уявляв, яким буде моє життя в майбутньому, якщо зараз не піду захищати свою країну. Я розумів, що зараз важливим є внесок кожного громадянина, і якщо є шанс зупинити ворога, то я хочу бути причетним до цього. А якщо ні, то краще померти в бою, ніж жити рабом, – сказав він. – У мене була розмова з представниками Генштабу ЗСУ, ми дійшли висновку, де я можу бути максимально корисним. Тому я почав активно працювати з "Культурним десантом".
Контекст:
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 7 лютого – до 20 травня 2023 року.
Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків віком 18–60 років, які підпадають під призов на військову службу під час мобілізації, крім особливо визначених винятків. 16 серпня президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після закінчення дії воєнного стану.
Відповідно до ст. 336 Кримінального кодексу України, ухилення від призову на військову службу під час мобілізації карають позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.