Що таке леттерінг і з чого почати: стилі, уроки, поради
"Правила насправді дуже прості: будь-яка лінія, яка йде донизу, має бути товстою, а будь-яка лінія, яка йде догори, має бути тонкою", – повідомила експертка, демонструючи це правило на практиці.
Щоб букви виходили з так званими завитками, ілюстраторка радить поекспериментувати з їхньою шириною і висотою.
"Намалювати шрифт із нахилом важко, тому простіше писати без нахилу", – дала пораду початківцям художниця.
Для тренування навичок варто узяти аркуш у лінійку та на перший час звичайний пензлик із фарбою.
"Вправа проста: вгору – тоненька лінія, вниз – товста. І ось так розважайтеся. Бажано дотримуватися однакової відстані між лініями. Бажано кілька сторінок так списати, щоб звикла рука", – зазначила художниця.
Вона радить ілюстраторам-початківцям або тим, хто хоче освоїти основи леттерінгу для себе, придбати для тренувань brush-pen – ручку-пензлик або використовувати спиртові маркери.
У леттерінзі розрізняють кілька головних стилів, зауважили на сайті Canva.
Стилю омбре притаманна плавна зміна кольору. Проте напрямок переходу кожен художник вибирає на власний розсуд. Також у леттерінзі практикують малювання літер на барвистому тлі. Ще один варіант – доповнення тексту графічними зображеннями або повноцінними малюнками. Один із найскладніших стилів – створення тривимірного літерного зображення.
Не меншу популярність серед ілюстраторів здобув вінтажний стиль, відомий за властивою для нього палітрою, засічкам та завиткам. Графіті, нанесене на папір, також є одним зі стилів леттерінгу. Художники також практикують у своїй творчості поєднання стилів.
У публікації наголосили, що летеррінг за досить високого рівня професіоналізму може із хобі перетворитися на прибуткову роботу. Так, ілюстратори, які володіють цими навичками, можуть спробувати себе у графічному дизайні, інтер'єрному декорі, розробленні фірмового стилю для брендів, а також завантажувати роботи на стоки, де ілюстрацію можуть купити кілька разів.