"Сказати, що картина сумна, – нічого не сказати". В РФ йде цькування Галкіна, який підтримав Україну
"Людина проти Росії", – заявила одна з нібито колишніх шанувальниць Галкіна.
"Він – визнаний артист РФ, і так висловлюватися проти РФ і ставати на бік України?" – обурилася ще одна жінка, яка нібито купила квиток на концерт Галкіна.
"Негативно відгукується про наші війська. Я не розумію його політики. Підтримує нацизм і бандерівщину!" – заявив чоловік, який нібито переїхав до РФ із Донбасу.
Організатор концерту Галкіна у фіналі сюжету заявив, що виступ Галкіна скасовано, після чого всі присутні почали аплодувати.
"Сказати, що картина сумна, – це нічого не сказати", – прокоментувала підписниця mariazaitseva.
Контекст:
Галкін у перший день агресії РФ в Україні висловився проти війни.
Уранці 24 лютого президент Росії Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" і "Ураган".
Жертвами російської агресії стало, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не повідомляла). Станом на 2 березня загинула 21 дитина.
За даними Генерального штабу Збройних сил України, станом на ранок 2 березня втрати окупантів становили 5840 осіб ("Радіо Свобода" уточнило, що це загальна статистика для загиблих та поранених). Увечері того самого дня президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому відеозверненні згадав про "майже 9000 убитих росіян". Водночас у РФ визнають лише 498 загиблих російських військовослужбовців і 1597 поранених.
Президент України повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду задля виправдання агресії". 2 березня Гаазький трибунал розпочав розслідування.
Першого дня вторгнення окупанти захопили ЧАЕС і взяли в заручники персонал. "Після жорстокого бою наш контроль над чорнобильським майданчиком утрачено. Стан об'єктів колишньої ЧАЕС, конфайнменту та сховища ядерних відходів невідомий", – сказав радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.
За даними МВС, окупаційні війська вторглися в зону ЧАЕС із боку Білорусі. Президент України Володимир Зеленський заявив, що під час оборони українські військовослужбовці "віддавали життя, щоб трагедія 86-го року не повторилася".
25 лютого в зоні відчуження ЧАЕС зафіксували перевищення контрольних рівнів потужності дози гамма-випромінювання, повідомила пресслужба Держінспекції ядерного регулювання України. "Такі коливання показників датчиків АСКРО фахівці екоцентру пов'язують із порушенням верхнього шару ґрунту внаслідок руху великої кількості важкої військової техніки через зону відчуження та підняттям у повітря забрудненого радіоактивного пилу", – зазначили у відомстві. В інспекції наголосили, що стан ядерних установок та інших об'єктів ЧАЕС залишається незмінним.
Україна поінформувала МАГАТЕ про захоплення ЧАЕС окупантами, попросила агентство накласти санкції на атомні технології РФ і провести міжнародний аудит ядерних запасів, повідомило 26 лютого агентство "Інтерфакс-Україна".