Студія Miramax судитиметься з Тарантіно за продаж семи NFT-токенів із "Кримінального чтива"

Тарантіно 1995 року здобув "Оскар" за сценарій до фільму "Кримінальне чтиво"
Фото: ЕРА
Американська кіностудія Miramax має намір судитися з режисером фільму "Кримінальне чтиво" Квентіном Тарантіно після того, як у листопаді він заявив про намір продати NFT-токени із зображенням семи культових сцен із цієї картини. Про це 16 листопада написало видання TMZ, посилаючись на позовне звернення студії, копія якого опинилася в розпорядженні редакції.

Представники Miramax у зверненні вказали, що спочатку їх не повідомили про запланований аукціон із продажу NFT, а коли вони дізналися про це, звернулися до директора режисера з проханням утриматися від намірів, оскільки це є порушенням їхніх прав.

У публікації наголошують, що представники Тарантіно поки що не коментували заяви кіностудії.

Контекст:

NFT (абревіатура від англійської non-fungible token – невзаємозамінний токен) – вид цифрового активу, створений 2017 року за допомогою технології блокчейну. NFT гарантує оригінальність предмета та право власності на об'єкт.

Сплеск популярності NFT припав на початок 2021 року. Зокрема, у березні аукціонний дім Christie's виставив на продаж картину з NFT Everydays: The First 5000 Days художника Майка Вінкельманна. Її продали за $69,3 млн. Наразі це рекорд вартості для NFT-токена.

"Кримінальне чтиво" здобув найвищу нагороду Каннського кінофестивалю 1994 року, а 1995 року Тарантіно і співавтор сценарію Роджер Еварі здобули "Оскар" у номінації "Найкращий сценарій".