"Це не тому, що хтось сміливий, а хтось – не дуже". Зеленський пояснив, чому відмовився покинути Київ у перші дні широкомасштабної війни
Президент України Володимир Зеленський не припускав думки про те, щоб покинути Київ у перші дні широкомасштабного вторгнення країни-агресора РФ в Україну. Про це він розповів 20 січня в інтерв'ю британському телеканалу Channel 4 News.
"Ви хоч на секунду засумнівалися у своєму рішенні залишитися в місті й захищати свою країну", – запитав у Зеленського журналіст.
"Я не допускав навіть думки про це. Сама ситуація не давала мені такого приводу. Люди в ситуаціях складних – це залежить від багатьох факторів, що вони роблять і як вони діють. Це різні люди з різною відповідальністю. І різний психотип. Це не через те, що хтось сміливий, а хтось – не дуже. Є люди, про яких ніколи не скажеш, що вони героїчні. Або, навпаки, людина вся у м'язах, а боїться будь-якого гучного звуку. Тобто це реакція тієї чи іншої людини на шок. Бо війна – це шок", – сказав Зеленський.
Він зазначив, що в перші години широкомасштабного вторгнення разом із нечисленною командою думав про те, як діяти у кризовій ситуації.
"У кризових ситуаціях я діяв, і ті люди, які біля мене – невелика кількість, скажу відверто, – ми діяли, думаючи, як зібратися і як дуже терміново менеджувати цю ситуацію, бо це найглибша криза, у якій опинилася Україна і народ", – заявив він.
Зеленський зазначив, що як президент відповідальний за ситуацію і є частиною народу.
"Я як людина діяв, і як у президента у мене не було іншого варіанта", – резюмував Зеленський.
25 лютого 2022 року The Washington Post із посиланням на американські та українські джерела повідомило, що уряд США пропонував українському президентові покинути Київ у разі потреби, але той відмовився.
Контекст:
Зеленський офіційно обійняв посаду президента України 20 травня 2019 року.
Дружина Зеленського Олена Зеленська в інтерв'ю американському Vogue у квітні 2022 року розповідала, що прокинулася 24 лютого 2022 року приблизно о 5.00 від "дивних глухих звуків". "Не відразу навіть зрозуміла, що це вибухи. Чоловіка поруч у ліжку не було. Я встала і побачила його, він був уже одягнений. "Почалося", – усе, що сказав", – ділилася спогадами Зеленська. Вона зізналася, що на той час була розгубленою, але паніки не було. У відповідь на запитання, що їй і дітям тепер робити, Зеленський попросив зібрати речі першої потреби й документи, чекати від нього повідомлень, а сам поїхав.
"У перші дні я сподівалася, що нам можна буде залишитися всім разом. Але Офіс президента перетворився на військовий об'єкт. Президент із командою там і працюють, і живуть. Тому нам із дітьми було наказано переміститися в безпечне місце. Якщо в Україні взагалі можливо зараз знайти абсолютно безпечне місце. З того часу ми спілкуємося з Володимиром тільки телефонно", – сказала дружина українського президента.