Tvorchi презентував на стіні зруйнованого окупантами будинку у Києві віртуальний артпроєкт, присвячений Леонтовичу
На віртуальному муралі, який було створено з використанням технології доповненої реальності, можна побачити артілюстрацію Леонтовича поряд із журавлями й розбитим серцем. Авторкою малюнка стала українська художниця Ольга Родзік.
Віртуальне зображення відтворено разом із композицією дуету Broken Heart, у якому артисти використали семпл народної пісні "Налетіли журавлі" в обробленні Леонтовича.
"У мирний час мурали створюються на стінах цілих будинків. Під час війни ми створили віртуальний мурал на стіні розбитого будинку як знак того, що культурна спадщина має стати фундаментом самоідентифікації кожного українця", – заявили артисти.
"Відобразити доповнену реальність на зруйнованій будівлі – це питання із зірочкою, цього раніше в Україні ніхто не робив. Ми розробили трекінг з різних сторін будинку, щоб картинка відображалася якісно і кожен українець міг побачити мурал через камеру свого телефона при запуску додатку Instagram", – розповіла креативна директорка компанії Advin Анастасія Снадна.
Контекст:
Леонтович народився 1877 року в сім'ї священника в селі, розташованому на території сучасної Вінницької області. Він відомий як композитор, диригент, збирач українського фольклору.
Леонтович – автор широко відомих обробок українських народних пісень для хору, зокрема "Дударик", "Козака несуть". Всесвітньо відома композиція Леонтовича – колядка "Щедрик", яку він написав на основі народної пісні 1901 року. Після цього він переробляв аранжування кілька разів. В остаточному вигляді обробка з'явилася 1919 року.
5 жовтня 1922 року український хор дав прем'єрний виступ у концертній залі Нью-Йорка Карнегі-холл. Там "Щедрик" почув американський хоровий диригент українського походження Петро Вільховський. Він створив англійську версію колядки Carol of the Bells, яка стала відомою в усьому світі.
Україна хоче занести "Щедрик" до списку культурної спадщини ЮНЕСКО.
Леонтовича вбили пострілом із рушниці в будинку його батька в селі Марківка 1921 року.