Зорій: Після смерті мами, а потім і аб'юзивних стосунків із хлопцем мені знадобилася психологічна допомога

Зорій: Відгуки клієнтів – то окрема історія. Зазвичай ледь стримую сльози, читаючи їх. І це сльози радості і гордості за кожного з них
Фото: yulia_zoriy / Instagram

Українська ведуча Юлія Зорій із нагоди Дня психолога в інтерв'ю пресслужбі каналу ICTV розповіла, чому захопилася психологією, як здобула профільну освіту й почала вести практику та скільки вже консультацій провела після початку повномасштабного вторгнення країни-агресора РФ в Україну. Її відповіді пресслужба телеканала надала інтернет-виданню "ГОРДОН".

Про захоплення психологією

"Психологією я почала цікавитися років у 20. Читала різні книжки, які знаходила в бібліотеці чи радили друзі. Щоправда, такого вибору літератури для широкого кола читача, як зараз, не було. Не було такого розмаїття матеріалів, онлайн-лекцій, уроків тощо. Після смерті мами, а потім і аб'юзивних стосунків із хлопцем мені самій знадобилася психологічна допомога, і я почала працювати із психотерапевтом у Чернівцях, – розповіла вона. – Із ним ми працювали приблизно два роки, аж до мого переїзду в Київ. У Києві я продовжила свою терапію з іншим спеціалістом, і зараз, оглядаючись на той досвід, я можу впевнено сказати, що зі спеціалістами мені справді пощастило. Паралельно я продовжувала штудіювати літературу, вчитися, потім магістратура в університеті і друга вища освіта за спеціальністю "практична психологія".

Про випадки із практики

"Немає конкретної історії, якою б я найбільше пишалася у своїй практиці. Бо кожен успіх моїх клієнтів – це цеглинка в усвідомлення того, що я займаюся тим, чим треба і що приносить користь іншим. Я пишаюся не своїми успішними кейсами, а людьми, які знаходять у собі рішучість, сміливість і звертаються по допомогу. Я пишаюся зусиллями кожного з них і бажанням допомогти собі у найнепростіші періоди життя", – зізналася Зорій.

За словами психологині, коли пацієнт, який у відчаї й розгубленості звернувся до неї по допомогу, із кожною сесією починає знаходити свої внутрішні точки опори і сенс життя, для неї це є найвищою оцінкою.

"Це те, що дає усвідомлення, що я на вірному шляху. Відгуки клієнтів – то окрема історія. Зазвичай ледь стримую сльози, читаючи їх. І це сльози радості й гордості за кожного з них. І за себе", – зізналася вона.

Про час, який приділяє роботі психологом

"Із початку повномасштабного вторгнення я працюю майже щодня. Намагаюся залишати вільними вихідні дні, іноді роблю відпочинок у тиждень, щоб теж не вигоріти і відновити сили, проходжу щомісяця супервізію і продовжую навчатися. На безкоштовній платформі Mental Help я працюю один рік і два місяці, за цей час мною було проведено більше ніж 500 консультацій. Окрім платформи, також працюю з тими, хто звертається напряму по допомогу", – розповіла Зорій.

Про те, що таке бути психологом

"Бути психологом – це бути тим, хто супроводжує тебе на шляху до твого "рятівного жилета". "Рятівний жилет", як я його називаю, – це набір інструментів, методів, способів, які дозволяють легше і комфортніше адаптуватися в будь-яких життєвих обставинах", – наголосила вона.

Контекст:

Зорій після нападу РФ на Україну працює консультанткою на онлайн-платформі Mental Help, яка надає безплатну психологічну допомогу.

Раніше психологиня розповідала, що робити тим українцям, які хочуть повернутися в Україну, але бояться.