Як прати речі, щоб вони не полиняли, і як повернути попередній вигляд уже зіпсованим
Щоб речі не полиняли, потрібно правильно розподіляти їх перед пранням і вибирати відповідні температуру і метод очищення.
Речі можуть линяти з кількох причин, однією з яких є застосування надто великої кількості прального порошку. Розводи на тканини в цьому разі з'являються від того, що засіб не встиг повністю розчинитися.
У разі прання у прохолодній воді порошок також не розчиняється і залишається на тканині. Ефект полинялого одягу дає і занадто швидке прання брудної білизни із чистою. Виходить, що плями передаються на одяг, який торкався брудного. З обережністю треба прати речі з металевими кнопками, оскільки вони можуть іржавіти й "обдаровувати" рудуватим кольором як ту річ, на якій їх установили, так і інший одяг.
Речі світлих відтінків категорично не можна прати із джинсами, тому що ті за своєю природою є матеріалом, що змінює колір під час носіння. Про це навіть прямо заявляють виробники.
Тканини з яскравими принтами або малюнками потрібно прати окремо, вручну. Найпростіше повернути первозданний вигляд білому одягу, який пофарбувався в інші кольори під час прання. Для цього просто потрібно скористатися відбілювачем.
Щоб відновити кольорові речі, потрібно прополоскати їх у слабкому розчині нашатирного спирту: на 5 літрів води 200 грамів 10-відсоткового спирту. Річ потрібно залишити на 60 хвилин, потім прополоскати. Також можна замочити речі в заварці зеленого чаю, а через 15 хвилин посипати на небажані розводи сіль. Після цього річ потрібно випрати вручну. Вовняні речі можна спробувати реанімувати за допомогою водного розчину крейди і прополоскати у воді з невеликою кількістю оцту.