Як уникнути сонячного удару
У спекотний період бажано не виходити на вулицю з 12.00 до 16.00 та дотримуватися правил перебування на сонці.
Прямий вплив сонячних променів на непокриту поверхню голови провокує сонячний удар. У групі ризику перебувають люди, які страждають від серцевої недостатності, надмірної ваги, діти до одного року і літні люди.
Виділяють три ступені сонячного удару. Перша, легка, характеризується відчуттям слабкості, почастішанням пульсу, нудотою. Якщо ви відчули такі симптоми на сонці, потрібно терміново піти в тінь.
Під час середнього ступеня сонячного удару у людини підвищується температура, порушується мова, з'являються головний біль, нудота і блювота. У цьому разі, крім того, що потерпілого треба перенести в тінь, слід звернутися по допомогу до медиків.
Важкий ступінь сонячного удару характеризується втратою свідомості, підвищенням температури аж до 41 °С, виникненням галюцинацій і марень. Для допомоги людині в такому стані потрібно терміново зробити холодні компреси і викликати швидку допомогу.
Щоб звести до мінімуму ймовірність сонячного удару, потрібно уникати тривалого перебування під прямим сонячним промінням. Бажано взагалі не виходити на вулицю в період із 12.00 до 16.00. На голову слід надівати головний убір світлих тонів, очі захищати темними окулярами. Тривалість перебування на сонці, якщо ви вирішили засмагати, потрібно збільшувати поступово, чергуючи з перебуванням у тіні. У спекотну пору року рекомендують носити одяг із натуральних тканин, які пропускають повітря.
Не слід їсти жирну їжу і вживати алкоголь у спеку, а під прямим сонячним промінням і поготів. Якщо у спекотний день виникає необхідність вирушити у справах або на прогулянку, запасіться водою, щоб відновлювати вологу, втрачену організмом, а також протирати лоб і шию.