Як поводитися в грозу
Треба дотримуватися простих порад, як саме перечікувати грозу, якщо вона вас застала вдома, у місті, лісі або у полі.
Небезпечною вважають блискавку, коли за спалахом одразу ж іде гуркіт грому. Це означає, що грозова хмара зовсім близько, а тому потрібно убезпечити себе, щоб не допустити удару блискавки.
Якщо під час грози ви перебуваєте вдома, треба зачинити вікна і двері, у такий спосіб уникнувши протягу. Якщо ви живете у приватному будинку, не потрібно під час грози топити грубку: дим має високу електропровідність. Треба триматися подалі від антен та електропровіддя, а також відійти від стіни, поряд із якою росте високе дерево. Рекомендовано від’єднати від мережі електроприлади у разі грози, що насувається.
Якщо гроза застала вас на вулиці, рекомендовано сховатися в будівлі. Бажано, щоб це був великий будинок із блискавковідводом. Мобільний телефон у грозу обов'язково потрібно відключити, оскільки користування ним підвищує ризик влучання блискавки.
Гроза найнебезпечніша в полі. Якщо все-таки вийшло так, що буря наздогнала вас саме на відкритому просторі, у жодному разі не ховайтеся під деревом, яке росте окремо. Навпаки, потрібно лягти на землю або по можливості в заглибину в землі й чекати, поки гроза закінчиться.
Під час грози в лісі потрібно вибирати низькі дерева і перечікувати саме під ними. Зверніть увагу, чи немає високих або уражених раніше блискавкою дерев поблизу. Від цих місць треба віддалитися. Врахуйте, що найрідше блискавка влучає в клени і берези, а тому, якщо є можливість, ховатися бажано під їхньою кроною.
У жодному разі не купайтеся під час грози і не ловіть рибу. Вода – електроліт високої провідності, і ймовірність дістати розряд – велика.