Отруйні кімнатні рослини: як убезпечити себе

Певні рослини краще тримати за вікном
Фото: pixabay.com

Рослини в горщиках, які продають як кімнатні, можуть бути отруйними.

Герань, попри всі її корисні заспокійливі й антисептичні властивості, може спричиняти напади астми, оскільки є сильним алергеном.

Небезпечні також різні види молочаїв. Сік рослин цієї родини може спричинити нудоту, розлад шлунку, запаморочення.

Фото: pixabay.com

Отруйним є і сік цикламену. Особливо небезпечними вважають корені і насіння рослини. У народній медицині цикламен застосовують для боротьби з нежитем, але робити цього не варто: можна обпекти слизову. Також неприпустиме потрапляння соку рослини на шкіру, це призводить до опіків.

Небезпечними є цибулини амарилісу. Вони містять алкалоїд лікорин, уживання якого може спричинити блювання. У разі потрапляння соку на шкіру варто ретельно промити це місце і в жодному разі не допускати потрапляння речовини в очі.

Фото: pixabay.com

Широко розповсюджена кімнатна рослина диффенбахія може призводити до порушення дихання, якщо зламану рослину залишити в замкненому просторі. Як і з більшістю отруйних рослин, неприпустимим є втирання соку у шкіру та слизові.

Щоб убезпечити себе від негативного впливу кімнатних отруйних рослин, потрібно доглядати за ними в рукавичках і провітрювати приміщення, у яких стоять горщики або виставити потенційно небезпечні квіти на балкон чи за вікно.