Що таке філософський камінь
Середньовічні алхіміки шукали способи синтезу золота за допомогою "філософського каменя", заклавши тим самим основи науки хімії.
Поняття "філософський камінь" належить до епохи Середньовіччя. Його згадано в книгах алхіміків як певну речовину, за допомогою якої можна перетворити неблагородні метали на золото.
Філософський камінь у розумінні середньовічних дослідників був порошком, який набуває різних відтінків, але спочатку має два кольори: білий і червоний. Його також називали еліксиром життя.
Речовина, винайдена алхіміками, згідно з інформацією, записаною в трактатах, виліковувала різні хвороби. Вважалося, що філософський камінь впливає і на рослини: вони виростають за кілька годин і дають стиглі плоди.
У стародавніх трактатах символами філософського каменю виступають змій, що кусає себе за хвіст, лев, який пожирає сонце, а також ребіс – гермафродит, що з'явився внаслідок поєднання сірки та ртуті.
Штучно синтезувати золото алхімікам не вдалося, але з алхімії вийшла справжня наука – хімія.
Вислів "філософський камінь" у розхожому вживанні означає перетворення чого завгодно на що завгодно, навіть живого на неживе, матерії на енергію, світла на темряву та навпаки.
Пошук філософського каменя означає прагнення до якоїсь вищої мудрості, гармонії світу.