Сливи: користь і шкода

Сливи – джерело вітамінів
Фото: pixabay.com

Сливи містять різні вітаміни та мікроелементи і позитивно впливають не тільки на тіло, а й на психіку.

Слива – плід дерева, що з'явився внаслідок природного схрещування терну й аличі.

М'якоть сливи за складом багатша, ніж яблука чи груші. У ній високий вміст цинку, міді, кальцію, натрію, йоду, фосфору, заліза, калію, пектинів, вітамінів РР, С, Е, бета-каротину та вітамінів групи В. Сливи багаті на органічні кислоти і харчові волокна. Завдяки вмісту натуральних цукрів сливи позитивно впливають на психіку та є природним антидепресантом.

Фото: pixabay.com

Уживання слив дає змогу вивести з організму шлаки, радіонукліди та канцерогени. Слива містить унікальні речовини – кумарини, які перешкоджають утворенню тромбів.

Увести сливи в раціон необхідно з метою насичення організму корисними речовинами. Саме в сезон садових слив, наприкінці літа і на початку осені, плоди є найбільш корисними.

Калорійність слив на 100 грамів м'якоті становить 49 кілокалорій, тому від них не потрібно відмовлятися людям, які дотримуються дієти.

Фото: pixabay.com

Сливи покращують білковий обмін, зміцнюють кровоносні судини. Плоди рекомендовано навіть за виразки шлунку, печії, коли не можна їсти, наприклад, яблука через їхню кислоту. Сливи мають м'яку жовчогінну дію, виводять з організму надлишки рідини та солі. Ці фрукти в раціоні допомагають знижувати холестерин та нормалізувати тиск.

Надмірне споживання слив може призвести до розладу шлунку. Оскільки плоди містять цукор, їх потрібно з обережністю та після консультації лікаря їсти людям, які хворіють на діабет.